به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

نیاز زنجیره تأمین به حمل و نقل دریایی

پایگاه خبری فولاد ایران -  یک کشتی حامل مواد فله روز پنجشنبه برای مدت کوتاهی در کانال سوئز گیر کرد و این آخرین حادثه پس از موردEver Given ، کشتی کانتینری غول پیکر بود که در ماه مارس در این کانال گیر کرد. بر اساس بیانیه دفتر کانال سوئز(SCA) ، کشتی کریستال مرجانی با پرچم پاناما که 43000 تن بار حمل می کرد، موقتاً در قسمت شمالی کانال گیر کرد، البته این کشتی جابجا شده و هیچ تاثیری بر تردد در این آبراه نداشته است.


سخنگوی سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) سازمان ملل متحد در گفتگو با نیوزویک گفت: "در مورد هر حادثه ای، تحقیقات انجام می شود و ما باید منتظر تحقیقات در مورد علت هرگونه حادثه و هرگونه توصیه ناشی از آن باشیم. بنابراین بدون اطلاع از حقایق کامل نمی توان گفت چرا چنین حوادثی رخ می دهد". تحقیقات اولیه در مورد حادثه Ever Given نشان داد که کشتی به دلیل باد شدید زمین گیر شده است و هرگونه خرابی مکانیکی یا موتوری را به عنوان علت زمینگیر شدن آن رد کرده است.


به گزارش فولاد ایران، کانال سوئز که اروپا و آسیا را به هم متصل می کند، یکی از مهمترین مسیرهای تجاری جهان است. طبق گزارش دفتر کانال سوئز(SCA) ، در سال 2020 حدود 19000 کشتی از این کانال عبور کردند و این بالغ بر روزانه 52 کشتی است. توقف  Ever Given در ماه مارس تقریباً یک هفته تردد در کانال سوئز را مسدود کرد و باعث افزایش جدیدی در نرخ حمل بار کانتینری شد.

افزایش نرخ حمل و نقل، که بخش عمده ای از هزینه های تجارت را تشکیل می دهد، اقتصاد جهانی را که در تلاش برای رهایی از بدترین بحران پس از رکود بزرگ است را به چالش می کشد. نرخ کانتینر نیز بر تجارت جهانی تأثیر می گذارد زیرا تقریباً همه کالاهای تولیدی مانند لباس، دارو و محصولات غذایی فرآوری شده در کانتینرها حمل می شوند. یان هافمن، رئیس بخش تجارت و تدارکات UNCTAD ، گفت: "حدود 80 درصد از کالاهایی که مصرف می کنیم با کشتی حمل می شود، اما ما این موضوع را به راحتی فراموش می کنیم". هافمن در بیانیه آنکتاد گفت: "اینگونه حوادث همیشه به جهان یادآوری می کند که ما چقدر به حمل و نقل دریایی وابسته هستیم".


منبع: Newsweek
ترجمه:‌ف. اسکندرخو

۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۰۵
تعداد بازدید : ۲۶۰
کد خبر : ۵۸,۶۳۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید