به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

معظل بازگشایی اقتصاد در کشورهای جنوب شرق آسیا

پایگاه خبری فولاد ایران - کشورهای جنوب شرقی آسیا، در شرایطی که با یکی از بدترین نوع شیوع کووید در جهان دست و پنجه نرم می کنند، به آرامی متوجه می شوند که دیگر نمی توانند محدودیت های فلج کننده اقتصادی مورد نیاز برای از بین بردن این شیوع را تحمل کنند. برخلاف اروپا و ایالات متحده، که قبلاً راه بازگشایی را طی کرده اند، نرخ پایین واکسیناسیون در این کشورها، آنها را در برابر نوع دلتای کرونا آسیب پذیرتر کرده است. اما با افزایش منابع مالی دولت به دلیل دورهای قبلی محرک ها، محدودیت ها روز به روز قابل کمتر شدن می شوند. کریستال تان، اقتصاددان استرالیا و نیوزلند، با اشاره به اینکه حتی سنگاپور نیز علیرغم نرخ واکسیناسیون پیشرو در جهان، با تعادل در معیشت روبرو شده است، گفت خطر باز و بسته شدن مجدد بقیه مناطق جنوب شرقی آسیا که پوشش واکسیناسیون کمتری دارند، بیشتر است.


تعطیلی کارخانه های جنوب شرقی آسیا در سراسر جهان اختلال بسیاری در زنجیره های تامین ایجاد کرده است. میزان مرگ و میر روزانه در بسیاری از کشورهای جنوب شرقی آسیا از میانگین جهانی فراتر رفته است. مقامات نگران عواقب اقتصادی طولاتی شدن محدودیت ها هستند.


به گزارش فولاد ایران، مالزی پیش بینی رشد خود در سال 2021 را به نصف و 3 تا 4 درصد کاهش داد. بازگشت تایلند به احیای حیاتی گردشگری به سرعت در حال از بین رفتن است. رشد امسال ویتنام 6 درصد و رقم رشد سنگاپور 7 درصد اعلام شده است.


به گفته اقتصاددان ویرانتو، کشورهای جنوب شرقی آسیا هم به دلیل هزینه های اقتصادی ناشی از دورهای متوالی قرنطینه و هم احساس خستگی روزافزون در بین مردم، در حال فرسودگی هستند.

ویرانتو گفت: "هر گونه امید برای بازگشایی گسترده مرزها که بتواند جریان تجارت و گردشگری در کشورهای مختلف آسه آن را تسهیل کند، به عنوان یک رویای دوردست باقی خواهد ماند."


منبع: japan Times
ترجمه: ف. اسکندرخو

۲۳ شهریور ۱۴۰۰ ۱۰:۰۵
تعداد بازدید : ۱۲۴
کد خبر : ۵۸,۶۶۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید