به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

بزرگترین تزریق نقدینگی بانک مرکزی چین به بازار

پایگاه خبری فولاد ایران - بانک مرکزی چین ۱۴ میلیارد دلار نقدینگی به بازارهای مالی این کشور تزریق کرد تا بازارهای مالی خود را که با نگرانی از بحران بدهی شرکت اورگرند مضطرب هستند، آرام کند.


بانک مرکزی چین ۹۰ میلیارد یوآن (معادل ۱۴ میلیارد دلار) نقدینگی به بازارهای مالی این کشور تزریق کرد تا بازارهای مالی خود را که با نگرانی از بحران بدهی شرکت اورگرند مضطرب هستند، آرام کند.
این مقدار پول از طریق قراردادهای ۱۴ روزه بازخرید اوراق قرضه بانک‌های تجاری به آنها واگذار شده است و بیشترین مقدار نقدینگی‌ای است که از ماه فوریه تا کنون به صورت یکباره به اقتصاد چین تزریق می‌شود. در چندین ماه اخیر بانک مرکزی چین هرگز بیش از ۱۰ میلیارد دلار در یک روز به اقتصاد چین تزریق نکرده بود.


این اقدام درست در زمانی انجام می‌شود که بحران بدهی شرکت اورگرند، بزرگترین شرکت ساختمانی چین، بازارهای املاک و مالی این کشور را به شدت مضطرب کرده است. در کنار این تقاضای پول نقد به صورت فصلی بالا رفته است. همچنین در این موقع از سال در آستانه تعطیلات ماه اکتبر نقدینگی در بازارهای چین کاهش می‌یابد.


نگرانی‌ها در مورد شرکت اورگرند در حالی شدت گرفته است که اقتصاد چین در حال کند شدن است. اقدامات سختگیرانه قرنطینه‌ای و کنترل ترافیک سرمایه‌گذاری در سفر و خرده فروشی را کاهش داده است.


بانک مرکزی چین اعلام کرده است با این اقدام خود به دنبال تقویت اقتصاد و در عین حال جلوگیری از ایجاد حباب در بازارهای مالی است.


منبع: Bloomberg

۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ۱۳:۴۵
تعداد بازدید : ۱۹۳
کد خبر : ۵۸,۷۲۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید