به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

بدهی جهانی سه برابر بیشتر از تولید ناخالص داخلی جهان

پایگاه خبری فولاد ایران - بدهی سرسام آور ناشی از همه گیری کووید می تواند تا پایان سال 2021 به 260 درصد از تولید ناخالص داخلی جهان برسد، اما نرخ های پایین بهره می تواند به کنترل وضعیت کمک کند. بر اساس اطلاعات موسسه مالی بین المللی (IIF) ، بدهی جهانی در سه ماهه دوم سال جاری به بالاترین رکورد نزدیک به 300 تریلیون دلار رسید. مجموع بدهی ها، شامل بدهی های دولت، خانوار، شرکت ها و بانک ها، در پایان ماه ژوئن 4.8 تریلیون دلار افزایش یافته و به 296 تریلیون دلار در پایان ژوئن رسیده است. این رقم 36 تریلیون دلار از سطح قبل از همه گیری بیشتر است.


به گفته ورا چاپلین، مدیر عامل و مدیر تحلیلی اس اند پی، این افزایش بدهی با توجه به سیاست گذاری های مربوط به همه گیری دور از انتظار نبود. چاپلین خاطرنشان کرد که بهبودی کامل تا زمانی که واکسن به اندازه کافی توزیع نشوند، پیش نخواهد آمد. این تحلیلگر همچنین اظهار داشت که سطح بدهی با توجه به نرخ های پایین بهره فعلی قابل مدیریت است.


به گزارش فولاد ایران، افزایش سطح بدهی امسال بیشترین آسیب را به بازارهای نوظهور وارد کرد و مجموع بدهی در سه ماهه دوم با 3.5 تریلیون دلار افزایش، نزدیک به 92 تریلیون دلار رسید. با این حال، کارشناسان IIF می گویند که از 61 کشور تحت بررسی، 51 کشور برای اولین بار از زمان شروع همه گیری، میزان بدهی نسبت به تولید ناخالص داخلی را کاهش داده اند، که بیشتر ناشی از بازگشت فعالیت های اقتصادی آنهاست. هرچند این بازگشت هنوز آنقدر قوی نیست که بتواند نسبت بدهی را به زیر سطح قبل از همه گیری برساند، اما کارشناسان این تغییر را نشانه ای مثبت می دانند.


منبع: راشاتودی
ترجمه: ف. اسکندرخو

۱۸ مهر ۱۴۰۰ ۰۹:۵۹
تعداد بازدید : ۱۴۰
کد خبر : ۵۸,۹۴۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید