به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

نیاز مبرم اروپا به تنوع منابع انرژی

پایگاه خبری فولاد ایران - در طول هفته گذشته بحران انرژی در مورد چین و هند در تیتر خبرها بود. قیمت زغال سنگ حرارتی به سطوح بی سابقه ای رسیده که تهدیدی بر رشد تولید ناخالص داخلی و در نتیجه سهمیه بندی برق است. چین از محدودیت انتشار گازهای گلخانه ای در تولید برق، کمبود زغال سنگ و سقف قیمت برق رنج می برد که به معنی افزایش تقاضا و افزایش هزینه هاست. هند که برای نیروگاه حرارتی خود به زغال سنگ وابسته است، با منابع محدود و قیمت های بی سابقه ای روبرو است.


به گزارش فولاد ایران، هزینه های انرژی در اروپا نیز در حال افزایش است. اما انرژی، چه به صورت زغال سنگ، چه گاز طبیعی و چه نفت، یک کالای جهانی است. هم اروپا و هم ایالات متحده خود را با مجموعه ای از چالش ها روبرو می بینند. اروپا به گاز طبیعی وارداتی، به ویژه از روسیه وابسته است. قراردادهای گاز آمریکا برای تحویل در ماه نوامبر نیز این هفته نزدیک به 40 درصد افزایش یاف، اما یک اظهارنظر غافلگیرکننده از سوی ولادیمیر پوتین دیروز مبنی بر آمادگی روسیه برای افزایش عرضه برای تثبیت قیمت ها، برای مصرف کنندگان اروپایی امیدواری ایجاد کرد. ثبات بازار تا حد زیادی به این بستگی دارد که آیا روسیه می تواند در ماه های آینده به تعهد خود عمل کند یا خیر.


واقعیت این است که سطح موجودی خود روسیه نیز پس از یک زمستان سخت کاهش می یابد. بسیاری از مصرف کنندگان بزرگ صنعتی شکایت کرده اند که توافق سبز اتحادیه اروپا برای خنثی سازی انتشار کربن تا سال 2050، قیمت انرژی را بیشتر افزایش می دهد. این امر به نوبه خود، می تواند در نهایت منجر به ناآرامی های اجتماعی شود. هزینه بالای انرژی به تورمی دامن زده است که پیش از این با افزایش قیمت کالا و مشکلات زنجیره تامین در بیشتر سال جاری مطرح بود. روبرو شده بود.


منبع: Oilprice
ترجمه: ف. اسکندرخو

۱۹ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۵۴
تعداد بازدید : ۱۲۸
کد خبر : ۵۸,۹۵۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید