به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

تأثیر ممنوعیت صادرات نفت ایالات متحده در قیمت بنزین

پایگاه خبری فولاد ایران - ممنوعیت پیشنهادی صادرات نفت خام امریکا با مخالفت های شدیدی در صنعت نفت و گاز مواجه شده است. مخالفان استدلال می کنند چنین ممنوعیتی تنها به حفاری ها آسیب می زند و به رانندگان کمکی نمی کند. در حالی که دولت بایدن در حال بررسی راه هایی برای کاهش قیمت بنزین در ایالات متحده است که اکنون به بالاترین حد خود در هفت سال گذشته رسیده است، با درخواست دموکرات ها برای ارزیابی همه احتمالات از جمله "گزینه هسته ای" برای اعمال مجدد ممنوعیت نفت خام آمریکا مواجه است.


تحلیلگران و متخصصان معتقدند ممنوعیت صادرات نفت، قیمت‌ها را در پمپ ها کاهش نمی‌دهد. آنها می گویند که برعکس، قیمت بنزین می تواند بیشتر افزایش یابد. به گزارش فولاد ایران، در حالی که رئیس جمهور جو بایدن در حال بررسی اقداماتی برای کاهش قیمت های بالای انرژی ایالات متحده، به ویژه قیمت بنزین است، تحلیلگران می گویند که بهتر است بازار را رها کنیم. ممنوعیت صادرات نفت خام جریان‌های جهانی نفت خام را مختل می‌کند، قیمت‌های نفت خام WTI آمریکا را بسیار پایین‌تر می‌آورد و صنعت نفت آمریکا را از سرمایه‌گذاری در تولید منصرف می‌کند، ضمن اینکه محبوبیت رییس جمهور را زیر سؤال می برد.


به گفته تحلیلگران، قیمت های بالای بنزین به هیچ وجه یک وضعیت اضطراری در بازار نیست که نیاز به آزادسازی ذخایر استراتژیک نفت یا ممنوعیت صادرات نفت خام باشد. صنعت نفت ایالات متحده فقط یک پیام به دولت بایدن دارد که از سیاست‌های ضد نفتی عقب نشینی کند و اطمینان نظارتی ایجاد کند که تولیدکنندگان نفت آمریکایی را به سرمایه‌گذاری بیشتر، برای تأمین انرژی داخلی و تأمین بیشتر تقاضای فوری و میان مدت کشور، تشویق کند. این در حالی است که این هفته، 11 سناتور دموکرات طی نامه ای از دولت خواستند که همه ابزارهای موجود را برای کاهش قیمت بنزین ایالات متحده در نظر بگیرد. این شامل آزادسازی ذخایر استراتژیک نفت و ممنوعیت صادرات نفت خام است. تحلیلگران می گویند که محدودیت صادرات آمریکا کمکی به کاهش قیمت بنزین نخواهد کرد. برعکس، قیمت ها می تواند حتی بیشتر هم افزایش یابد، زیرا حتی اگر قیمت نفت خام WTI سقوط کند، پالایشگاه ها همچنان به نفت خارجی گران تری نیاز خواهند داشت.


منبع: راشاتودی

۲۴ آبان ۱۴۰۰ ۰۸:۲۹
تعداد بازدید : ۱۲۵
کد خبر : ۵۹,۳۵۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید