به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

تصمیم جدید آلمان و نگرانی از بحران گازی اروپا

پایگاه خبری فولاد ایران - قیمت گاز طبیعی در اروپا پس از آن که آلمان اعلام کرد روند صدور گواهی برای خط لوله جدید گاز روسیه به نام نورد استریم 2  را تعلیق می کند، افزایش یافت. تصمیم آلمان در شرایطی اتخاذ شده که تنش بین اتحادیه اروپا و روسیه بر سر اوکراین و بحران مهاجران در مرز بلاروس و لهستان افزایش یافته است. ظاهرا علت را این گونه عنوان کرده اند  که پس از بررسی کامل اسناد،به این نتیجه رسیدند که تنها در صورتی می‌توان به اپراتور خط لوله نورد استریم 2 گواهی داد که آن اپراتور به شکل قانونی طبق قوانین آلمان سازماندهی شده باشد در حالی که در سوییس است نه آلمان و مشکل همین جاست.

به گزارش فولاد ایران،  قیمت‌ قراردادهای آتی گاز اروپا 10 درصد افزایش یافته و فعالان بازار اروپا نگرانند زمستان سردتر از حد متوسط موجب قطعی هایی در تامین گاز شود.

اتحادیه اروپا حدود 40 درصد گاز طبیعی خود را از روسیه تامین می کند. نورد استریم 2 که اوکراین را دور می‌زند و روسیه را مستقیما به آلمان متصل می‌کند در سپتامبر سال جاری تکمیل شد. در حالی که کشورهایی از جمله امریکا هشدار داده بودند این کار نفوذ مسکو در اروپا را افزایش می‌دهد.

در این بین اوکراین از امریکا خواسته تحریم هایی را بر اپراتور نورد استریم 2 ، اعمال کند. این تحریم های جدید باید حداقل تا زمانی که روسیه استفاده از گاز را به عنوان یک سلاح متوقف کند و مطابق با قوانین اروپا عمل کند، ادامه یابد.

منبع: cnn

ترجمه: مونا تابان شمال

۲۶ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۵۶
تعداد بازدید : ۱۲۶
کد خبر : ۵۹,۳۷۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید