به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

چراغ سبز هند برای شرکت هایی که از چین بیرون آمده اند

 

پایگاه خبری فولاد ایران - به گفته یک مقام بلندپایه دولت هند، سیاستگذاران بحث و گفتگو در مورد چهارچوب جذب سرمایه گذاران جهانی به سمت این کشور آسیای جنوبی را آغاز کرده اند. طبق گفته ایشان، "معرفی چهارچوب قوانین از الزامات است چراکه شرکت های چند ملیتی که به دنبال جابه جایی از چین به هند هستند، برای یکسان سازی عملیات در نقاط مختلف، قوانین مرکزی قابل انعطاف را بر قوانین ایالتی ترجیح می دهند."


ایالت های اوتار پرادش، مادیا پرادش و گجرات دستورات اجرایی را صادر کرده اند که مؤسسات جدید را از بسیاری از قوانین کار معاف می کند و به مشاغل آنجا اجازه داده شده است که به عنوان بخشی از اصلاحات، ساعات کار را از 8 ساعت به 12 ساعت در روز تمدید کنند.


به گزارش فولاد ایران، پس از اعلام بسته حمایتی Covid-19   266 میلیارد دلاری دولت، مشاوره در این مورد توسط وزارت کار آغاز شد. گفته می شود "صنایع هند از دولت خواسته است تا ضمن رعایت سلامتی کارکنان، شرایط کار برای ایشان را فراهم نماید".


در اوایل ماه جاری رسانه ها گزارش دادند که دولت هند پیشنهاد جابجایی بیش از 1000 شرکت آمریکایی از چین به هند را داده است. برخی از این شرکت ها تولید کنندگان تجهیزات پزشکی، واحدهای فرآوری مواد غذایی، منسوجات، چرم و سازندگان قطعات خودرو هستند.


بنا بر گزارش ها، دهلی نو پیشنهاد کاهش قوانین مالیاتی و تسهیل قوانین کاری را رائه داده است. مقامات هند به این شرکت ها گفته اند که این کشور از نظر تأمین زمین و نیروی کار ماهر و ارزان قیمت اقتصادی تر از آن است که آنها به ایالات متحده یا ژاپن برگردند، حتی اگر هزینه های کلی هنوز بالاتر از چین باشد.


منبع: راشاتودی


۶ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۵۳
تعداد بازدید : ۸۶۰
کد خبر : ۵۴,۸۶۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید