به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

افزایش وحشتناک بدهی امریکا

پایگاه خبری فولاد ایران - دونالد ترامپ مطمئناً در زمان تصدی مسئولیت خود به عنوان رئیس جمهور به مثابه پادشاه بدهی عمل کرده است. بدهی ملی در دوره ترامپ 7 تریلیون دلار افزایش یافت که انتظار می رود در دوره پس از او خیلی بیشتر شود. جو بایدن، رئیس جمهور منتخب، روز پنجشنبه پرونده بسته مالی 2 تریلیون دلاری را برای ترمیم و بازسازی اقتصاد مطرح می کند. این فراتر از بسته کمک 900 میلیارد دلاری است که ماه گذشته ارائه شد. پیشنهاد جدید متشکل از 2000 دلار چک محرک کمک های دولتی، محلی و بیمه بیکاری با هدف بهبود بخشیدن به اقتصادی است که به طور فزاینده ای شکننده به نظر می رسد.


یک نماینده مجلس به سی ان ان گفت که بسته تیم بایدن ممکن است باعث افزایش بدهی 27 تریلیون دلاری آمریکا شود، اما با توجه به وسعت مشکلات و هزینه های وام ارزان، این اقدام عاقلانه است.


ایالات متحده 140 هزار شغل را در ماه دسامبر از دست داد و شاخص بازگشت به حالت عادی نشان می دهد که اقتصاد ایالات متحده فقط در 74 درصد بخش ها نسبت به اوایل ماه مارس بازگشت داشته است.


گاس فاوچر ، اقتصاددان ارشد گفت: "ما هنوز در یک حفره بسیار عمیق هستیم و اگر کارها را به سرعت انجام ندهیم، ممکن است آسیب طولانی مدت به اقتصاد وارد شود".


به گزارش فولاد ایران، برخی دیگر استدلال می کنند که تیم بایدن باید چند ماه صبر کند تا تأثیر بسته 900 میلیارد دلاری ماه گذشته را ارزیابی کند. مایا مک گویناس، رئیس کمیته بودجه فدرال گفت: "به نظر می رسد کاملاً زود است که بگوییم اکنون با توجه به آنچه اکنون تصویب کرده ایم، به 2 تریلیون دلار دیگر نیز نیاز داریم یا خیر".


 کمیته بودجه فدرال پیش بینی کرد کسری بودجه ایالات متحده در سال مالی 2021 بالغ بر 2.3 تریلیون دلار باشد که کمتر از 3.1 تریلیون دلار سال گذشته است، اما 10.4 درصد بدهی نسبت به تولید ناخالص داخلی بالاترین سطح بدهی در تاریخ ایالات متحده بجز جنگ جهانی دوم است.


با توجه به اینکه دموکرات ها اکنون سنای ایالات متحده را کنترل می کنند، مک گویناس گفت که کسری بودجه احتمالاً حتی بیشتر از آنچه پیش بینی شده بود، پیش برود. ترازنامه ایالات متحده مدتها قبل از کرونا در معرض نابسامانی قرار داشت، زیرا قانون گذاران به طور مستمر از انجام اصلاحات مسائل مربوط به تأمین اجتماعی و مراقبت های بهداشتی جلوگیری می کردند. این کسری در دوران ترامپ در میان افزایش هزینه ها و کاهش مالیات، منفجر شد و ایالات متحده با کسری یک تریلیون دلاری وارد کرونا شد.


در حال حاضر بایدن در دوره ای با نرخ بهره غیر قابل تصور وارد کاخ سفید می شود. ایالات متحده می تواند برای مدت 10 سال فقط با بهره یک درصد پیش برود، در حالی که این رقم در دوره رئیس جمهور اوباما حدود 3 درصد بود. اما اگر هزینه اوراق قرضه به طور قابل توجهی افزایش یابد، کوه بدهی بسیار سنگین تر خواهد شد. به همین دلیل پیتر اورسزاگ، رابرت روبین و جوزف استیگلیتز در مقاله ای که روز پنجشنبه منتشر شد، استدلال کردند که واشنگتن باید رویکرد کاملاً متفاوت دیگری را در پیش بگیرد.

مقاله آنها در انستیتوی اقتصاد بین الملل پیترسون طرحی را برای کاهش تحت تاثیر قرار گرفتن بودجه در برابر نوسانات نرخ بهره با تمدید سررسیدهای بدهی ارائه می دهد، در عین حال به طور خودکار هزینه ها را در پاسخ به شرایط اقتصادی تنظیم می کند. این سه نفر نوشتند: "در حالی که نرخ بهره پایین خطوط مالی را تغییر می دهد، اما نباید تصور کرد که آنها برای همیشه پایدار هستند".

منبع: CNN

۲۹ دی ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸
تعداد بازدید : ۱,۰۱۸
کد خبر : ۵۶,۷۶۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید