به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

سنگ آهن تا پایان 2021 به 140 دلار بر می گردد

سنگ آهن تا پایان 2021 به 140 دلار بر می گردد

پایگاه خبری فولاد ایران - کارشناسان بر این باورند با توجه به این که میزان صادرات سنگ آهن برزیل در حال بازگشت به سطوح قبلی است و بازار با مازاد عرضه روبرو خواهد شد قیمت سنگ آهن تا پایان سال 2021 می تواند به 140 دلار و تا پایان 2022 به 120 دلارهر تن سی اف آر چین بازگردد.

به گزارش فولاد ایران،  هفته های اخیر که چین اعلام کرده مانع تداوم بازارسازی ها و صعود شدید قیمت ها می شود کمی از قدرت شتابان بازار سنگ آهن کم شده و پیش بینی می شود تا پایان سال با توجه به پایه های ضعیف بازار قیمت ها کمتر هم بشوند.

دسامبر گذشته مقامات چین محدودیت هایی برای معاملات فیوچرز سنگ آهن اعمال کردند و موفق شدند برای چند هفته بازار  را آرام کنند. ولی از اواسط ماه می این روند صعودی دوباره آغاز شد و حدود 40 درصد رشد قیمت مشاهده شده است که به دلیل رونق تقاضای فولادسازان بود. کارشناسان تردید دارند ماه های آینده نیز این اقدامات چین بتواند تاثیر جدی بر قیمت ها بگذارد ولی قیمت ها تا پایان سال باز هم نزولی خواهد شد چون عرضه صادراتی برزیل صعودی است و در بازار داخلی چین هم در ماه مارس و آوریل تولید داخلی سنگ آهن رشد داشته است. شرکت معدنی واله نیز اعلام کرده علی رغم آمار تولید ضعیف سه ماه نخست سال می تواند در صورت نیاز تولید را به 400 میلیون تن در سال باز گرداند.

منبع: mining.com

ترجمه: م. تابان شمال

۸ خرداد ۱۴۰۰ ۱۳:۲۹
تعداد بازدید : ۶۸۲
کد خبر : ۵۷,۶۱۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید