به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

کرونا ، کمبود کشتی و هزینه حمل فولاد

کرونا ، کمبود کشتی و هزینه حمل فولاد

 

پایگاه خبری فولاد ایران - هزینه حمل محموله های فله فولاد هفته اخیر با توجه به کمبود کشتی در سطح بازارهای جهانی  بالا رفته و با توجه به افزایش آمار ابتلا به کووید 19 در چین و جنوب شرق آسیا باید منتظر رشد بیشتر کرایه حمل فولاد بود. به عنوان نمونه هفته گذشته کرایه حمل قراضه خرد شده از امریکا به ترکیه از 38 تا 42 دلار به 48 دلار هر تن رسیده و کرایه حمل از انگلیس به ترکیه هم با 10 دلار رشد به 38 دلار هر تن رسیده است.


به گزارش فولاد ایران،  فعالان بازار کمبود کشتی های فعال را علت اصلی این رشد قیمت می دانند. همچنین هزینه دموراژ و دیسپچ هم ماه های اخیر به شدت بالا رفته است. از طرفی با افزایش نگرانی ها در مورد رشد آمار کرونا در چین و قرنطینه های موردی، احتمال افزایش هزینه حمل بیشتر شده است. ظاهرا انتظار می رود کرایه حمل از کشورهایی چون روسیه، هند و اندونزی به جین بالاتر برود چون مدت زمان قرنطینه هر کشتی احتمالا تا 28 روز افزایش می یابد تا احتمال انتقال ویروس کنترل شود.


به عنوان نمونه کرایه حمل بیلت از هند به چین هفته اخیر از 70 دلار به 75 تا 80 دلار هر تن رسیده است. کرایه حمل میلگرد از ترکیه به سنگاپور نیز اخیرا از 35 تا 40 دلار به 75 تا 80 دلار هر تن رسیده است.


منبع: MB
ترجمه: مونا تابان شمال

۲۰ اَمرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۴۸
تعداد بازدید : ۶۴۸
کد خبر : ۵۸,۳۲۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید