به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

رکورد افت قیمت ماهانه در بازار سنگ آهن

رکورد افت قیمت ماهانه در بازار سنگ آهن

 

پایگاه خبری فولاد ایران – در حالی که امسال قیمت سنگ آهن رکوردهایی تاریخی را ثبت نمود ولی به نظر در حال ثبت بزرگترین افت قیمت ماهانه خود نیز می باشد چرا که تلاش چین برای کاهش آلاینده ها شامل کاهش تولید فولاد بوده و بر تقاضای این ماده اولیه معدنی اثرات منفی دارد.


به گزارش فولاد ایران،   در حالی که تقاضای جهانی فولاد وضعیت مطلوبی دارد فولادسازان چینی مجبورند تولید را کاهش دهند و همین امر مصرف سنگ آهن را پایین آورده است. جو منفی بازار هم از چین برخواسته چرا که بزرگترین تولید کننده فولاد و مصرف کننده سنگ آهن است ولی باید تولید فولاد را پایین بیاورد .


با افت قیمت های هفته گذشته سنگ آهن، بیشترین افت قیمت ماهانه از سال 2010 تاکنون در بازار فیوچرز سنگ آهن ثبت شده و قیمت نسبت به اواسط جولای نیز تا 32 درصد افت داشته است.


برنامه کاهش تولید فولاد نیمه دوم سال در کنار افزایش آمار ابتلا به کرونا و شرایط بد جوی و بارش باران همگی به این سقوط قیمت کمک نمودند.


تا پیش از این بالا بودن تقاضا اجازه افت قیمت شدید را به بازار سنگ آهن نمی داد ولی ظاهرا دیگر از اوج قیمت خود عبور کرده و احتمالا نیمه دوم سال به روند نزولی ادامه می دهد چون تولید فولاد چین باید نسبت به سال قبل کاهش یابد.


جدای بحث کاهش تولید فولاد، چین سعی کرده با اعمال تعرفه های صارداتی انگیزه کارخانه ها برای ورود بیشتر به بازار صادرات را کاهش دهد. ماه می معافیت برخی تعرفه های صادراتی برداشته شد و تعرفه برخی در جولای بالا رفت.


از طرفی در پیش بودن المپیک زمستانی ممکن است خرید ها را کمی بالا ببرد و از طرفی تعطیلی کارخانه ها برای کاهش آلودگی هوا را در پیش داشته باشد. از این رو برخی معتقدند قیمت به ثبات می رسد ولی احتمال نوسان هم خواهد داشت.


منبع: marketwatch
ترجمه: مونا تابان شمال

۳۰ اَمرداد ۱۴۰۰ ۱۳:۲۰
تعداد بازدید : ۷۰۰
کد خبر : ۵۸,۳۹۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید