به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

لزوم اقدام فوری کنگره در مورد بدهی های امریکا

پایگاه خبری فولاد ایران - گفته می شود دولت فدرال در حال نزدیک شدن به پیش فرض پیش بینی نشده در سقف بدهی خود است، که احتمالاً بین اواسط اکتبر و اواسط نوامبر اتفاق می افتد. تاریخ این پیش فرض به احتمال زیاد بین چند هفته پس از شروع سال بودجه جدید در اول اکتبر و اواسط نوامبر، که جانت یلن، وزیر خزانه داری آن را  "تاریخ X " می نامد، است.


به گزارش آسوشیتدپرس، به احتمال زیاد دولت بدون اقدام کنگره، برای جلوگیری از برخورد با سقف بدهی، گزینه ای در پیش نخواهد داشت. شای اکاباس، مدیر سیاست اقتصادی این مرکز می گوید: "با توجه به سرعت فعلی هزینه ها و درآمدهای فدرال، ما به طور منطقی اطمینان داریم که تاریخ X قبل از شروع سال مالی یا حتی هفته بعد از آن نمی رسد، اما این قطار به زودی از ریل خارج می شود".


یلن این هفته نامه ای به رهبران کنگره ارسال کرد و گفت اگر دولت اقدامی انجام ندهد، ایالات متحده نمی تواند در اکتبر از این پیش فرض جلوگیری کند. یلن از آنچه در قانون "اقدامات فوق العاده" برای حفظ عملکرد دولت و جلوگیری از گذر از محدودیت بدهی به کار می رود، استفاده می کند.


سقف فعلی بدهی امریکا 28.4 تریلیون دلار است و یلن از مانورهای حسابداری برای عدم سرمایه گذاری در صندوق های مختلف اعتباری دولتی مانند صندوق های بازنشستگی کارکنان دولت استفاده می کند تا زیر سقف بدهی باقی بماند. در صورت تمام شدن این منابع، دولت دیگر قادر به پرداخت قبوض خود و یا حتی پرداخت بدهی ها نخواهد بود و این کشور برای اولین بار در تاریخ در حالت پیش فرض قرار خواهد گرفت.


به گزارش فولاد ایران، چنین رویدادی می تواند سیستم مالی جهانی را دچار شوک کند زیرا اوراق بهادار خزانه داری ایالات متحده امن ترین سرمایه گذاری در جهان محسوب می شود. جمهوری خواهان گفته اند که قصد ندارند از افزایش سقف بدهی حمایت کنند، هرچند این کار را در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ انجام دادند. قانونگذاران جمهوری خواه گفتند که دموکرات ها باید سقف بدهی را با استفاده از بودجه زیرساخت 3.5 میلیارد دلاری رئیس جمهور جو بایدن، تنطیم کنند. با این حال، روز چهارشنبه، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان گفت که دموکرات ها سقف بدهی را در لایحه آشتی قرار نمی دهند. پیش بینی می شود آنها سقف بدهی را در لایحه مخارجی که باید قبل از شروع سال بودجه جدید در 1 اکتبر تصویب شود، وارد کنند. اگر این اقدام به تصویب نرسد، دولت با چشم انداز تعطیلی نسبی روبرو خواهد شد تا اینکه کنگره بودجه سال جدید را تأیید کند.


منبع: Newsweek

۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۰:۰۴
تعداد بازدید : ۷۰۵
کد خبر : ۵۸,۶۱۷

نظرات بینندگان

آدم بی ارزش
United States
0
0
0

عزیزم واژه Default اینجا به معنی نپرداختن بدهی هست. یعنی کوتاهی از پرداخت بدهی. ارادتمند شما...


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید