به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

قرنطینه های چین و چشم انداز منفی بازار فلزات جهان

قرنطینه های چین و چشم انداز منفی بازار فلزات جهان

 

پایگاه خبری فولاد ایران - گزارش جدید موسسه فیچ بر این باور است که پایداری قرنطینه های کرونا در بزرگترین مصرف کننده فلزات جهان یعنی چین، بر تقاضای صنایع مصرف کننده و جو بازارها تأثیر منفی می گذارد و منجر به کاهش قیمت فلزات خواهد شد. البته برآورد این موسسه برای میانگین قیمت فلزات در سال 2022 هنوز بالاتر از سطوح مشاهده شده قبل از هجوم روسیه به اوکراین است. همچنین انتظار می رود تقاضای چین نیمه دوم سال بالاخره بهبود یابد و ثبات را به روند قیمت فلزات بازگرداند. قرنطینه های چین عرضه را محدود کرده و برای دو ماه آینده از فصل جاری نیز شاخص مدیران خرید چین نزولی برآورد شده است.


قرنطینه‌های بیشتر در بیش از 24 شهر در سراسر چین اعمال شده و پکن از اواخر آوریل تحت سه دور تست همگانی کرونا قرار گرفته است. بسته به تحولات بیشتر پیرامون قرنطینه ها، همچنان شاهد خطرات نزولی برای پیش‌بینی رشد 4.5 درصدی اقتصاد چین برای سال 2022 هستیم.


به گزارش فولاد ایران،  فیچ انتظار دارد که حمله روسیه به اوکراین طلا را در محدوده 1900 تا 1800 دلار در هر اونس در سال‌های 2022 و 2023 نگه دارد.  شدیدتر شدن وضعیت جنگی باعث افزایش تقاضا برای دارایی‌های امن شده زیرا سرمایه‌گذاران به دنبال کاهش ریسک هستند. در حالی که قیمت طلا نزدیک به بالاترین حد خود یعنی 2075 دلار در هر اونس در نوسان است و عمدتاً جنگ در ماه‌های آینده بر قیمت آن اثر مستقیم خواهد داشت، فیچ انتظار دارد تقویت دلار آمریکا و بهبود بازده اوراق قرضه رشد طلا را محدود کند.


منبع: Mining.com
ترجمه: مونا تابان شمال

۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۳:۰۳
تعداد بازدید : ۲۸۸
کد خبر : ۶۱,۱۶۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید