به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

رونق تجارت روسیه با چین

پایگاه خبری فولاد ایران – بر اساس آخرین داده های منتشر شده از سوی اداره گمرک چین، تجارت متقابل روسیه و چین در چهار ماهه نخست سال جاری نزدیک به 51.09 میلیارد دلار (343.87 میلیارد یوان) بوده است که نسبت به مدت مشابه یک سال قبل 25.9 درصد رشد داشته است. صادرات چین به روسیه 11.3 درصد رشد کرد و به 20.24 میلیارد دلار رسید، در حالی که فروش روسیه به چین با 37.8 درصد افزایش به 30.85 میلیارد دلار رسید. حجم مبادلات تجاری دوجانبه در آوریل 8.7 درصد نسبت به ماه مارس افزایش یافت و به 12.69 میلیارد دلار رسید.


به گزارش فولاد ایران، نفت، گاز طبیعی و زغال سنگ نزدیک به 70 درصد از ارزش کالاهای وارداتی چین از روسیه را تشکیل می دهند. روسیه همچنین مس و سنگ مس، چوب، سوخت و غذاهای دریایی به چین صادر می کند.


چین نیز طیف گسترده ای از محصولات را به روسیه صادر می کند که شامل گوشی های هوشمند، تجهیزات صنعتی و خاص، اسباب بازی، کفش، وسایل نقلیه موتوری، تهویه و رایانه می شود.


در سال 2020، گردش تجاری بین روسیه و چین به دلیل همه گیری کووید با 2.9 درصد کاهش به 107.76 میلیارد دلار رسید. سال گذشته، تجارت متقابل بین کشورها به رکورد 146.88 میلیارد دلار رسید که 35.8 درصد افزایش یافت.


در ماه دسامبر، روسای جمهور روسیه و چین در مورد ایجاد زیرساخت برای خدمات رسانی به عملیات تجاری بین دو کشور بدون شخص ثالث توافق کردند. دو کشور برای جلوگیری از تحریم‌های احتمالی، دلار و یورو را در تجارت تغییر داده‌اند. پکن از مشارکت در تحریم های مسکو به دلیل درگیری در اوکراین خودداری کرده است.


منبع: راشاتودی

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۱:۲۷
تعداد بازدید : ۴۳۹
کد خبر : ۶۱,۲۱۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید