به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

مشکل جدی ظرفیت ذخیره انرژی جهان

پایگاه خبری فولاد ایران - وزرای انرژی دو تولیدکننده بزرگ اوپک، عربستان سعودی و امارات متحده عربی، اعلام کردند که کاهش سرمایه گذاری در منابع انرژی متعارف خطر کمبود ظرفیت مازاد تولید نفت خام، محصولات تصفیه شده و گاز طبیعی را در جهان به همراه دارد.


به گزارش فولاد ایران، مقامات کشورهای تولیدکننده نفت و گاز در خاورمیانه از ماه‌ها قبل، حتی قبل از حمله روسیه به اوکراین، هشدار داده‌اند که کاهش سرمایه‌گذاری‌ ها در میادین جدید منجر به کاهش ظرفیت تولید انرژی پس از بهبود اقتصاد جهانی از بحران می‌شود.


شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان گفت جهان در حال اتمام ظرفیت انرژی در همه سطوح است. وی با تاکید بر این دیدگاه که انتقال شتابزده به انرژی پاک‌تر به نتیجه نمی‌رسد، گفت: سرمایه‌گذاری ناکافی در ظرفیت پالایش جهانی یکی از محرک‌های کلیدی افزایش جهانی قیمت‌های بنزین، گازوئیل و سوخت است.


سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات متحده عربی نیز در کنفرانس روز سه‌شنبه در ابوظبی گفت که اوپک پلاس ممکن است نتواند عرضه کافی را در زمانی که جهان به طور کامل از سقوط تقاضای کووید-19 بهبود یابد، تضمین کند. وزیر امارات همچنین گفت که نوسان شدید بازار نفت در هفته های اخیر نتیجه تحریم برخی از خریداران نفت خام است.


امارات متحده عربی و عربستان سعودی در واقع تنها دو تولیدکننده نفت هستند که تصور می شود ظرفیت تولید نفت مازاد کافی را دارند، اما آنها تمایلی به استفاده از آن ندارند و می گویند بازار متعادل است و هرگونه نوسان شدید نتیجه عوامل ژئوپلیتیکی است.


منبع: Oilprice

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۱:۰۹
تعداد بازدید : ۳۰۳
کد خبر : ۶۱,۲۳۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید