به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

چشم انداز کاهش آلاینده های کربنی صنعت فولاد

چشم انداز کاهش آلاینده های کربنی صنعت فولاد

 

پایگاه خبری فولاد ایران – تحلیلگران انتظار دارند تا سال 2050 انتشار آلاینده های کربنی صنعت فولاد تا 30 درصد نسبت به سال 2021 کاهش یابد. صنعت فولاد بخش پر چالشی برای اهداف کربن زدایی است. با این حال، اهداف فولاد سبز در حال تحول چشم‌انداز عرضه است و فولادسازان تحت فشارند تا اتکای خود را به کوره های بلند  که بسیار آلاینده اند  کاهش دهند و جایگزین‌های با آلایندگی کمتر را به کار گیرند.


به گزارش فولاد ایران، انتظار می رود چین در کاهش انتشار گازهای گلخانه ای پیشرو باشد. وود مکنزی تخمین می زند که انتشار گازهای گلخانه ای چین بین سال های 2021 تا 2050 به نصف خواهد رسید و بخش عمده ای از کاهش انتشار گازهای گلخانه ای ناشی از کاهش پیش بینی شده تولید فولاد آن خواهد بود.


سهم کوره های قوس الکتریکی در فولادسازی با تغییر سیاست ها و افزایش تمرکز بر استفاده از قراضه در حال افزایش است.


انتظار می‌رود صنعت فولاد استفاده از هیدروژن را از سال 2027 آغاز کند و اتحادیه اروپا پیشتاز آن باشد. تولید فولاد مبتنی بر هیدروژن در نهایت 10 درصد از کل تولید فولاد را تا سال 2050 به خود اختصاص خواهد داد. وود مکنزی پیش بینی می کند که 40 درصد آهن اسفنجی تولید شده تا اواسط قرن جاری بر پایه هیدروژن باشد.


اقتصادهای بالغی مانند ژاپن، کره، تایوان، اتحادیه اروپا، بریتانیا و امریکا باید کارهای بیشتری برای مهار انتشار گازهای گلخانه ای انجام دهند، کشورهای در حال توسعه نیز سهم کوچکی در کاهش انتشار خواهند داشت و به تدریج در این مسیر گام بر می دارند. این اقتصادها انتشار گازهای گلخانه‌ای را نزدیک به 50 درصد نسبت به سطح فعلی کاهش خواهند داد.


وظیفه کاهش سریع آلاینده های کربنی بر دوش اقتصادهای بالغ خواهد بود. این کشورها به دنبال کاهش انتشار گازهای گلخانه ای با تغییر فرایند تولید به سمت کوره های قوس الکتریکی هستند که سه چهارم کمتر از کوره های بلند آلایندگی کمتری دارد.


منبع: mining.com
ترجمه: مونا تابان شمال

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۲:۱۶
تعداد بازدید : ۲۸۳
کد خبر : ۶۱,۳۵۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید