به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

جنگ اوکراین و حراج فولاد روسیه

جنگ اوکراین و حراج فولاد روسیه

 

پایگاه خبری فولاد ایران – فولادسازان روس قبل از جنگ اوکراین بین رقبای خود در سطح دنیا بیشترین سوددهی را داشتند ولی حال مجبورند برای فروش محصول خود به برخی از مشتریان تخفیف های سنگینی بدهند. با جنگ اوکراین و تحریم محصولات روسیه توسط اروپا، روس ها با کمبود مشتری روبرو شدند و مجبور شدند مشتریان موجود را نیز با تخفیف های خوب راضی نگه دارند.


به گزارش فولاد ایران،  به عنوان نمونه سوراستال در بازارهایی چون آسیا مشتریانی دارد که به دنبال تخفیفهای تا 40 درصدی برای اسلب روسیه هستند. در ترکیه هم خریداران محصولات روسیه به دنبال تخفیف های بیشترند.


با توجه به افزایش هزینه های تولید از جمله قیمت زغالسنگ، کرایه حمل و هزینه بیمه کشتی ها و ارزش بالای روبل حال برخی محصولات فولادی روسیه دیگر سوددهی ندارند. حاشیه سود کارخانه ها در گذشته در مواردی تا 40 درصد بوده در حالی که رقبای خارجی سود 10 درصدی داشته اند.


وزارت صنعت و تجارت روسیه پیش بینی کرده تقاضای داخلی فولاد آن امسال ۹ درصد کاهش یابد. تولیدکنندگان روس هم خواستار کاهش مالیات‌ها شده‌اند، زیرا جنگ به کسب‌وکار آنها آسیب زده است، اگرچه درخواست‌های آنها هنوز توسط دولت تایید نشده است.


منبع: mining.com
ترجمه: مونا تابان شمال

۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ۱۲:۴۰
تعداد بازدید : ۶۲۸
کد خبر : ۶۱,۴۹۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید