به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

بی اعتمادی کومودیتی ها به بسته های محرک اقتصادی چین

بی اعتمادی کومودیتی ها به بسته های محرک اقتصادی چین

 

پایگاه خبری فولاد ایران - خبرهایی که اخیرا در مورد بسته های حمایتی از اقتصاد چین شنیده شده تاثیر چشمگیری بر بازار فلزات پایه و قیمت هایشان نداشته است. پس از آن که اخیرا بلومبرگ گزارشی منتشر کرد که پکن در حال بررسی طرحی است تا به دولت های محلی اجازه دهد 1.5 تریلیون یوان (220 میلیارد دلار) اوراق قرضه ویژه را در نیمه دوم سال جاری بفروشند سنگ آهن، فولاد، مس و آلومینیوم همگی اندکی افزایش یافتند.


همچنین شنیده شده چین قرار است یک صندوق سرمایه گذاری در بخش زیرساخت ها به ارزش 500 میلیارد یوان را در سه ماهه سوم احیا کند.


به گزارش فولاد ایران،  ولی کارشناسان زیادی با تردید به این بسته های انگیزشی و اثر آن بر اقتصاد چین نگاه می کنند و بسیاری تردید دارند که چین بتواند به راحتی به هدف رشد اقتصادی 5.5 درصدی در سال جاری برسد.


تورم در جهان غرب و افزایش نرخ بهره همراه آن نیز به این ترس دامن زده است که اقتصاد صادرات محور چین با سقوط بسیاری از کشورها، به سمت رکود یا حداقل به سمت رشد بسیار کندتر برود.


به طور کلی، تصور بازار فلزات صنعتی کلیدی این است که بسته های محرکی که احتمالا اعمال می‌شود برای ایجاد یک افزایش قیمت کافی نیست و چشم‌انداز تقاضا هنوز هم چندان خوشایند نیست. اعتماد بازارها نسبت  به تحرک اقتصادی چین در حال کاهش است و احتمالا اقدامات قوی تری از سوی پکن برای احیای آن نیاز است.


منبع: mining.com
ترجمه: مونا تابان شمال

۲۱ تیر ۱۴۰۱ ۱۳:۰۰
تعداد بازدید : ۴۶۶
کد خبر : ۶۱,۹۴۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید