به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

مشکلات کشتیرانی جهانی در مسیر سبز شدن

پایگاه خبری فولاد ایران - شرکت کشتیرانی مرسک دانمارک، بزرگترین شرکت حمل و نقل کانتینری در جهان، قصد دارد از سال آینده کشتی‌هایی با کربن خنثی در آب داشته باشد. اما تامین سوخت مناسب برای این کشتی های نسل بعدی، مجموعه ای از چالش ها را به همراه دارد.


این شرکت 13 کشتی به سفارش صنایع سنگین هیوندای کره جنوبی دارد که با متانول سبز کار می کنند که در مقایسه با سوخت های فسیلی که برای چندین دهه انرژی کشتیرانی جهانی را تامین کرده اند، سبزتر تلقی می شود.


این بخشی از برنامه گسترده‌تر مرسک برای انتشار صفر گازهای گلخانه‌ای تا سال 2040 است. با این حال، خرید کشتی‌ها تنها بخشی از این چالش است و عملیاتی کردن کامل آنها با سوخت های سبز از چالش های دیگر است.


شرکت‌های کشتیرانی برای تامین انرژی این کشتی‌ها به مقادیر کافی متانول سبز یا سایر سوخت‌های سبزتر نیاز دارند تا تفاوت معناداری در ردپای کربن خود ایجاد کنند. اما معمایی که صنعت کشتیرانی با آن روبرو است مشابه معمای روزهای اولیه خودروهای الکتریکی است و در حال حاضر راه مشخصی برای رقابت سوخت‌های پاک‌تر با سوخت‌های فسیلی وجود ندارد.


به گزارش فولاد ایران، مرسک به برنامه های خود برای متانول سبز دست یافته است، اما هیچ توافق کاملی در مورد سوخت های جایگزینی که صنعت باید برای کربن زدایی مسیرهای لجستیکی جهان در درازمدت دنبال کند، وجود ندارد.


منبع: CNBC

۲۲ تیر ۱۴۰۱ ۱۱:۲۳
تعداد بازدید : ۴۰۶
کد خبر : ۶۱,۹۴۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید