به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

آمار رسمی رشد چین به طور غیر قابل باوری بد است

پایگاه خبری فولاد ایران – هنگامی که دفتر سیاسی چین، کمیته 25 نفره ای که بر حزب کمونیست نظارت می کند، همین موقع در سال گذشته برای بررسی اقتصاد تشکیل جلسه داد، حاکمان چین کاملاً مطمئن به نظر می رسیدند. هدف رشد سالانه آنها به راحتی قابل دسترس بود و آنها مایل بودند تا با توسعه دهندگان املاک بیش از حد در کشور مقابله کنند.


اما اقتصاد کاملاً متفاوت به نظر می رسد. تلاش های چین برای جلوگیری از هر گونه شیوع کووید-19، تولید را فلج کرده و مصرف را کاهش داده است. توسعه دهندگان مضطرب کار بر روی آپارتمان های پیش فروش شده را متوقف کردند و خریداران مسکن آسیب دیده از پرداخت وام مسکن خود تا زمان از سرگیری ساخت و ساز خودداری می کنند.


این امر حاکمان چین را در تنگنا قرار داده است. به نظر می رسد آنها مصمم هستند که به سیاست کووید صفر خود پایبند باشند و بدون شک دوست دارند به هدف رشد تولید ناخالص داخلی رسمی خود یعنی حدود 5.5 دصد بچسبند. اما مشخص شده است که آنها نمی توانند هر دو را باهم انجام دهند.


جدیدترین داده ها نشان می دهد که اقتصاد در سه ماهه دوم در مقایسه با سال قبل تنها 0.4 درصد رشد داشته است. این نه تنها بد بود، بلکه بدتر از آن چیزی بود که پیش بینی کنندگان انتظار داشتند.


به گزارش فولاد ایران، لی کچیانگ، نخست وزیر چین، در ماه می از مقامات محلی خواست تا برای اقتصاد بیشتر کار کنند. حاکمان چین می خواهند با رکود، ویروس و تردیدها در مورد داده های کشورشان مبارزه کنند. آنها در دو مورد آخر بهتر از اولی کار کرده اند.


منبع: اکونومیست

۱۰ اَمرداد ۱۴۰۱ ۱۰:۴۹
تعداد بازدید : ۲۵۸
کد خبر : ۶۲,۲۱۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید