به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

تداوم افزایش نرخ بهره و رکود در امریکا

پایگاه خبری فولاد ایران - به نظر می رسد در مورد مسیر قیمت ها در ایالات متحده سردرگمی وجود داشته باشد. تورم ماه به ماه در ماه ژوئیه کاهش یافت، در حالی که نسبت به سال گذشته، نزدیک به بالاترین حد تاریخی باقی ماند.


قیمت انرژی طی دو ماه گذشته به میزان قابل توجهی کاهش یافت و اعداد تورم اصلی را همراه خود پایین آورد، اما هزینه های غذا، مسکن و تقریباً هر کالای دیگری در حال افزایش است.


این نگران کننده است زیرا به این معنی است که تورم چسبنده همچنان باقی است. قیمت‌ مسکن، مراقبت‌های بهداشتی و آموزش همگی بالا هستند و به نظر نمی رسد تمایلی به کاهش داشته باشند.


به گزارش فولاد ایران، مورنینگ استار و صندوق بین‌المللی پول هر دو بازگشت به حالت عادی را تا پایان سال 2023 یا آغاز سال 2024 پیش‌بینی می‌کنند. سرمایه گذاران انتظار دارند نرخ ها افزایش یابد، اما با سرعت کمتر. آنها اکنون انتظار 50 واحد افزایش در نرخ بهره را دارند. با این حال، هنوز معتقد نیستند که ایالات متحده بتواند از رکود اقتصادی جلوگیری کند.


اکثر معامله گران انتظار دارند که رکود اقتصادی کمتر از یک سال طول بکشد، همانطور که انتظار دارند تورم تا پایان سال 2023 کاهش یابد.


منبع: CNN

۲۲ اَمرداد ۱۴۰۱ ۱۲:۵۹
تعداد بازدید : ۲۳۱
کد خبر : ۶۲,۳۱۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید