به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

دیدار یکی از غول های معدنی دنیا با شرکت جدید چینی خریدار سنگ آهن

دیدار یکی از غول های معدنی دنیا با شرکت جدید چینی خریدار سنگ آهن

 

پایگاه خبری فولاد ایران – مدیر اجرایی شرکت معدنی ریوتینتو با مدیران ارشد شرکت دولتی جدید چین که با هدف متمرکز کردن خرید سنگ آهن این کشور ایجاد شده، دیدار نمود. پکن در ماه آگوست گروه منابع معدنی چین را با سرمایه ثبت شده 3 میلیارد دلار ایجاد کرد. این اقدام به عنوان تلاش پکن برای به دست آوردن نفوذ بیشتر بر عرضه کنندگان بزرگ سنگ آهن همچون ریو تینتو، بی اچ پی، واله و فورتسکیو متالز و دیگران در رابطه با قیمت گذاری سنگ آهن تلقی می شود.


به گزارش فولاد ایران،  مدیر اجرایی ریو تینتو اظهار داشت که«گروه ریوتینتو بسیار مفتخر است که فرصتی برای تبدیل شدن به یک شریک استراتژیک با این شرکت چینی دارد و به دنبال همکاری بیشتر برای تعمیق همکاری همه جانبه در زمینه های مختلف و دستیابی به توسعه برد-برد می باشد».


یائو لین، مدیریت شرکت معدنی چینی نیز گفت که این گروه مایل به ایجاد یک مشارکت استراتژیک با ریو تینتو و کار بر روی سیستم زنجیره تامین برد-برد و پایدار برای توسعه صنعت فولاد چین است.


چین باید نزدیک به ۸۰ درصد از مصرف سالانه سنگ آهن خود را که حدود ۱.۲ میلیارد تن است وارد کند از این رو روند قیمت گذاری سنگ آهن در بازار جهانی و نفوذ بیشترش بر این رویه از اهمیت بالایی برخوردار است.


منبع: MINING:COM
ترجمه: مونا تابان

۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ۱۳:۴۹
تعداد بازدید : ۱۱۷
کد خبر : ۶۲,۶۷۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید