به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

کاهش قیمت بنزین، خبر خوبی برای جو بایدن

پایگاه خبری فولاد ایران –  یک ضرب المثل از سیاست آمریکا می گوید که ثروت نامزدهای ریاست جمهوری به رشد اقتصادی بستگی دارد. اما این پیوند بین رشد و موفقیت در انتخابات به دلیل دو عامل پیچیده است. اولا، رشد اقتصادی برای بسیاری از رای دهندگان مفهومی مبهم است. آیا آنها به رؤسای جمهور برای افزایش تولید ناخالص داخلی پاداش می دهند، یا اگر در سطح پایین باشد آنها را جریمه می کنند؟ در مورد کاهش یا افزایش بیکاری چطور؟ و اگر سیگنال‌های اقتصادی همه به یک شکل نباشد چه؟

دانشمندان علوم سیاسی بر این باورند که تغییرات سالانه در شاخص‌های تولید ناخالص داخلی و اشتغال مهم است،  اما بسیاری از شهروندان به سادگی از لفاظی رئیس جمهور و لحن پوشش رسانه‌ای پیروی می‌کنند. دوم، حزب‌گرایی بر ادراکات رأی‌دهندگان مسلط شده است.


بر اساس تحلیل اکونومیست از رتبه‌بندی‌های محبوبیت ریاست‌جمهوری و قیمت سوخت، همه روسای جمهور به جز دونالد ترامپ با کاهش قیمت بنزین، رتبه‌بندی محبوبیت خود را افزایش دادند. اخیراً، رأی دهندگان آقای بایدن را موقع افزایش قیمت بنزین، مورد انتقاد قرار داده اند و هنگامی که قیمت بنزین کاهش می یابد، به او حس خوبی دارند.  به عنوان مثال، در 22 اوت که قیمت بنزین 2.5 درصد کاهش یافته بود، میزان محبوبیت آقای بایدن 2.2 درصد افزایش یافت.


به گزارش فولاد ایران، ریاست جمهوری آقای ترامپ باعث شد که دانشمندان علوم اجتماعی حدس بزنند که روانشناسی رای دهندگان توده ای وارد عصر جدید، فرقه ای و پسا عقلانی شده است که در آن میلیون ها آمریکایی به سادگی از واقعیت دور شده اند. ممکن است برای برخی مسائل اینطور باشد. اما آقای بایدن وعده بازگشت به قوانین عادی سیاست را داد. حداقل در مورد ارتباط بین قیمت بنزین و تایید ریاست جمهوری، او به قول خود عمل کرده است.


منبع: اکونومیست

۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ۱۳:۳۳
تعداد بازدید : ۲۹۹
کد خبر : ۶۲,۷۹۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید