به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

پیامدهای ناخواسته طرح اضطراری انرژی اتحادیه اروپا

پایگاه خبری فولاد ایران – رئیس کمیسیون اروپا، اورسلا فون در لاین، در این هفته پیشنهاد کرد که دولت‌ها سقفی بر درآمد برخی تولیدکنندگان انرژی وضع کنند و مانعی سر راه سود بادآورده شرکت‌های بزرگ نفت قرار بدهند. هدف از این طرح مدیریت هزینه‌های انرژی در یک محیط تورم ناپایدار و دریافت مقداری پول اضافی برای توزیع بین کسانی است که بیشتر به آن نیاز دارند.


با این حال، مانند همه طرح‌های بزرگ، پیامدهای ناخواسته‌ای نیز در این مورد وجود دارد و یکی از جدی‌ترین آنها، دلسرد شدن سرمایه‌گذاری‌های نفت و گاز در زمانی است که سرمایه‌گذاری‌های جهانی نفت و گاز کمتر از آن چیزی است که باید با توجه به پیش‌بینی تقاضا باشد.


به نقل از فون در لاین، اتحادیه اروپا بر اساس طرح های خود به دنبال جمع آوری 140 میلیارد دلار از مالیات های بادآورده شرکت های نفت و گاز و زغال سنگ برای حمایت از مصرف کنندگان است.


اما واکنش ها به این طرح سریع بود. آلفرد اشترن، مدیرعامل شرکت نفت و گاز اتریش می‌گوید عواقب چنین اقداماتی می‌تواند بسیار زیاد باشد، و افزود که این غیرمنصفانه است که پیشنهاد مالیات بادآورده را بر اساس سود سه سال گذشته شرکت‌های نفتی قرار دهیم، زیرا این زمان‌ها عادی نبوده است.


طبق سخنرانی فون در لاین، ایده این است که از شرکت‌های نفت و گاز با 33 درصد سود در سال جاری که 20 درصد بالاتر از میانگین سود سالیانه است، مالیات بگیرند.


استرن خاطرنشان کرد طی سه سال گذشته که شامل دو سال همه‌گیری بود، بسیاری از شرکت‌ها در صنایع نفت و گاز در تلاش بودند تا سرپا بمانند، چه رسد به اینکه به سود خود ادامه دهند، چراکه قیمت نفت در آن زمان تا 25 دلار در هر بشکه کاهش یافت.


به گزارش فولاد ایران، فون در لاین به حضار در سخنرانی خود اطمینان داده است که مالیات های اضافی، همه اقدامات اضطراری و موقتی است و برای امنیت انرژی درازمدت، اتحادیه اروپا باید مصرف انرژی خود را کاهش دهد.


با این حال، شرکت‌های انرژی سیاست‌های یکپارچه‌ای دارند و مالیات اضافی بر پالایش اروپا ممکن است تأثیر بر برنامه‌های آتی عملیات، مثلاً در خلیج مکزیک داشته باشد.


منبع: Oilprice

۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ۱۱:۱۲
تعداد بازدید : ۲۰۲
کد خبر : ۶۲,۸۱۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید