به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

اروپا درگیر طوفان های آزاردهنده اقتصادی

پایگاه خبری فولاد ایران – احتمال سهمیه بندی برق در سراسر اروپا حتی پس از برگزاری نشست اضطراری هفته گذشته برای جلوگیری از بحران انرژی زمستانی قریب الوقوع، همچنان ادامه دارد. کشورهای اتحادیه اروپا به طور فزاینده ای به واردات انرژی آمریکا متکی هستند، اگرچه روسای شیل هشدار دادند که توانایی افزایش عرضه نفت و گاز چالش برانگیز خواهد بود.


ویل ون لو، رئیس گروه کوآنتوم انرژی، یکی از برجسته‌ترین سرمایه‌گذاران شیل، گفت: "اینطور نیست که ایالات متحده بتواند مقدار بیشتری نفت را پمپ کند. تولید ما همان چیزی است که هست." او اضافه کرد "هیچ تضمینی در راه نیست، نه از طرف نفت، نه از طرف گاز."


به گزارش فولاد ایران، اروپا می‌تواند از دموکرات‌ها و دولت بایدن به خاطر همکاریشان در سرکوب صنعت انرژی ایالات متحده تشکر کند که منجر به افت سرمایه‌گذاری‌های گسترده در سراسر این بخش شد، رشد تولید نفت و ظرفیت پالایش را فلج کرد و جهان را تحت فشار قرار داد تا هرگونه تخصیص سرمایه به سوخت‌های فسیلی را لغو کند.


تعداد دکل‌های حفاری در ایالات متحده شروع به کاهش کرده است و تولید بسیار پایین‌تر از سطح قبل از همه‌گیری بوده است.


رهبران اتحادیه اروپا که سرسختانه به دنبال کربن زدایی شبکه های برق خود با توسل به انرژی تجدیدپذیر بوده اند، اکنون در آستانه فصل سرما دیوانه وار نفت خام، زغال سنگ و مولدهای برق گاز طبیعی را بازگردانده اند. برخی از کشورهای اتحادیه اروپا حتی نیروگاه های هسته ای را افزایش می دهند.


مشکل به همین جا ختم نمی شود. 80 روز دیگر، یا در 5 دسامبر، اتحادیه اروپا ماموریت انتحاری دیگری برای ممنوعیت واردات نفت خام روسیه از طریق دریا را آغاز خواهد کرد. در 5 فوریه 2023، نیز ممنوعیت واردات فرآورده های نفتی روسیه آغاز می شود.


اسکات شفیلد، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نفت در ایالات متحده، توضیح داد که افزایش تولید قابل توجهی راه اندازی نمی شود. او گفت: "ما دکل‌های حفاری اضافه نمی‌کنیم و نمی‌بینم کسی این کار را انجام بدهد." وی افزود: "قیمت نفت خام ممکن است در زمستان امسال با کاهش عرضه به بالای 120 دلار در هر بشکه افزایش یابد."


اروپا در حال حاضر با طوفان کاملی از عوامل آزار دهنده کاهش صادرات انرژی روسیه، کربن زدایی از شبکه و تحریم های نفت روسیه، درگیر است.


منبع: Oilprice
ترجمه: ف. اسکندرخو

۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ۱۱:۱۳
تعداد بازدید : ۷۲
کد خبر : ۶۲,۸۲۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید