به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

تولید نفت اوپک پلاس هنوز 3.6 میلیون بشکه در روز کمتر از هدف

پایگاه خبری فولاد ایران – بر اساس گزارش نمایندگان و داده‌های اوپک، گروه اوپک پلاس با افزایش شکاف بین سهمیه و تولید واقعی به 3.58 میلیون بشکه در روز در ماه اوت، همچنان به عملکرد پایین‌تر از هدف تولید جمعی نفت خود ادامه می‌دهد.


بر اساس داده‌های اوپک، تولید نفت خام 10 عضو اوپک متعهد به این پیمان، 1.399 میلیون بشکه در روز زیر سهمیه مقرر تولید داشتند، در حالی که تولیدکنندگان غیراوپک در این قرارداد بیش از 2 میلیون بشکه در روز یعنی 2.185 میلیون بشکه در روز، از سهمیه عقب‌تر بودند.


به گزارش فولاد ایران، در ماه جولای، اوپک پلاس 2.9 میلیون بشکه در روز کمتر از هدف خود بود.


داده ها نشان می دهد که در ماه اوت، دو بزرگ تولیدکننده که بیشترین عقب ماندگی در سهمیه تولید را داشتند، روسیه از گروه غیراوپک و نیجریه از اوپک بودند. تولید نفت روسیه 1.25 میلیون بشکه در روز کمتر از هدف خود بود، در حالی که نیجریه 700000 بشکه در روز از سهمیه خود عقب بود.


تولید روسیه به دلیل تحریم‌های غرب پس از حمله روسیه به اوکراین محدود شده است، در حالی که نیجریه سال‌ها با کمبود سرمایه‌گذاری و سرقت نفت با مشکلاتی روبرو بوده است.


به طور گسترده انتظار می رفت که اوپک پلاس در مقایسه با اهداف تولید خود در ماه ژوئیه و آگوست، پس از اینکه این گروه تصمیم گرفت تا کاهش تولید را تسریع بخشد و آنها را تا پایان آگوست به طور کامل بازگرداند، به عملکرد ضعیف خود ادامه دهد.


این عملکرد ضعیف در سپتامبر حتی بیشتر خواهد بود زیرا این گروه هدف جمعی خود را تا 100000 بشکه در روز برای ماه سپتامبر افزایش داد. اوپک پلاس در نشستی در اوایل ماه جاری تصمیم گرفت این افزایش در ماه اکتبر معکوس شود.


منبع: Oilprice

۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ۱۱:۰۴
تعداد بازدید : ۲۸۴
کد خبر : ۶۲,۸۲۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید