به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

تحریم های غرب واقعا بر بازار فولاد روسیه اثر داشت؟

تحریم های غرب واقعا بر بازار فولاد روسیه اثر داشت؟

 

پایگاه خبری فولاد ایران – با گذشت شش ماه از جنگ روسیه در اوکراین، فولادسازان روس در صادرات محصولات فولادی و خرید قطعات یدکی و تجهیزات با مشکلاتی روبرو هستند ولی تحریم های غرب آنچنان که می خواستند علیه صنعت فولاد روسیه کارساز نبود. با این حال، فولادسازان روس مجبور به جستجو برای یافتن بازارهای جدید و مسیرهای لجستیکی برای تحویل فولاد و محصولات نیمه تمام و مواد اولیه خود هستند. کانادا، بریتانیا، ایالات متحده و اتحادیه اروپا تحریم هایی را علیه محصولات فولادی روسیه وضع کردند. اتحادیه اروپا تحریم هایی را بر فولاد و لوله روسیه اعمال کرد، اما درها را برای سنگ آهن و محصولات نیمه تمام باز گذاشت. ارزیابی دقیق تأثیر تحریم ها بر صنعت فولاد روسیه دشوار است چرا که از ژوئن 2022، روسیه انتشار آمار رسمی تولید فولاد خود را متوقف کرد.


طبق گزارش انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد در این کشور در 5 ماهه اول سال 2022 با 2.3 درصد کاهش نسبت به سال قبل به 31 میلیون تن رسید.


به گزارش فولاد ایران،  کاهش قابل توجهی در حجم تولید فولاد در روسیه انتظار نمی رود. دلیل آن این است که صادرات از اروپا به بازارهای ترکیه، چین و برخی از کشورهای خاورمیانه تغییر جهت داد. اگرچه مجبور شدند تخفیف های 15-40 درصدی برای فروش راحت تر به بازارهای جدید ارائه دهند.


منبع: STEEL MINT
ترجمه: مونا تابان

۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ۱۳:۳۹
تعداد بازدید : ۲۶۴
کد خبر : ۶۲,۸۳۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید