به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

تلاش شرکت های نفتی برای کاهش انتشارات گلخانه ای

پایگاه خبری فولاد ایران – رشد تولید نفت شیل افزایش اثرات زیست محیطی استخراج نفت و گاز را به همراه داشته است. درکل یک چاه افقی معمولی به طول 2 مایل به صرف 20 میلیون گالن آب، 3 میلیون پوند شن و ماسه، چندین هزار سفر با کامیون به محل، مصرف مستقیم 200000 گالن گازوئیل و انتشار 2400 تن CO2 از طریق سوختن دیزل منجر می شود.


در محافل دولتی و سرمایه گذار مطرح شده است که این بار بر محیط زیست باید کاهش یابد. برای این منظور، آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحدهEPA  استانداردهای آلایندگی را برای موتورهای دیزلی الزامی کرده است که به طور قابل ملاحظه ای انتشارات کربنی را کاهش می دهند.


شرکت‌های نفتی نیز به دنبال کاهش ردپای کربن، به طور فزاینده‌ای به دنبال راه‌هایی برای بهبود رتبه عدم آلایندگی فعالیت‌های خود هستند. این تلاش‌ها عمدتاً بر چندین حوزه متمرکز شده‌اند، از جمله بازیافت آب، کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای در محل چاه، و استفاده از شن و ماسه در حوضه برای حذف خشک شدن و حمل و نقل طولانی.

شرکت‌هایی که خدمات به شرکت‌های نفتی ارائه می‌کنند، در برنامه‌های تجاری خود، ارتقای تجهیزات خود را فراتر از استانداردهای فعلی دولت برای پیشبرد اهداف اپراتور در مورد انتشار گازهای گلخانه‌ای واجب می‌دانند. با چالش بازیافت آب، فن‌آوری‌های جدیدی برای کاهش شدید میزان آب شیرین مورد استفاده در عملیات شکستن آب به کار گرفته شده‌اند.


یک شرکت خدمات رسانی اظهار می کند که تنها در پرمین، 571 میلیون گالن در سه ماهه دوم بازیافت کردیم که 62 درصد نسبت به سال گذشته و 17 درصد نسبت به سه ماهه اول سال 2022 افزایش داشت.


این شرکت اضافه کرد از گاز طبیعی محلی به‌عنوان ماده اولیه برای کاهش میزان گازوئیل مصرف‌شده در عملیات شکست استفاده می‌کند. این منجر به انتشار کلی کربن به طور قابل توجهی می شود.


استفاده از شن و ماسه نیز در حوضه نفتی یکی دیگر از پیشرفت‌های تغییر مرحله‌ای نسبت به مدل سنتی است که به ده‌ها سفر کامیون نیاز داشت. اپراتورها شروع به آزمایش با ماسه محلی قرمز رنگ کردند تا این هزینه حمل و نقل را کاهش دهند. اکنون شن و ماسه مرطوب از سایت‌های مجاور عملیاتی برداشته می‌شود که هزینه‌های حمل و اثرات زیست‌محیطی را کاهش می‌دهد.


به گزارش فولاد ایران، در حال حاضر اکثر شرکت های نفتی در راستای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، صدها میلیون دلار هزینه می کند تا تجهیزات قدیمی تر را به سطح مطلوب ارتقا دهند. در آینده، تولید نفت و گاز با استفاده از بهترین فناوری با اثرات زیست محیطی بسیار کمتر از چند سال پیش خواهد بود.


منبع: Oilprice

۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ۱۲:۱۱
تعداد بازدید : ۳۴۰
کد خبر : ۶۲,۸۵۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید