به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

جهت نمودار قیمت نفت به کدام سمت است؟

پایگاه خبری فولاد ایران – بازار انرژی هفته های سختی را می گذراند. رکود، انقباض فدرال رزرو، تقویت دلار، تقاضای چین، افزایش موجودی، یا آنچه که کل قیمت نفت را تشکیل می دهد، در این هفته ها رخ داد. نفت وست تگزاس اینترمدیت برای اولین بار از 11 ژانویه سال جاری به زیر 80 دلار سقوط کرد و روز جمعه زیر میانگین 200 روزه خود در 89 دلار بسته شد.


ما در آستانه یک فاجعه انرژی هستیم که در ماه های آینده خود را نشان خواهد داد. با شروع شتاب گرفتن اقتصاد جهان در سال 2023، عصر ناامنی انرژی آغاز خواهد شد.

نکته مهم این است که هیچ کاری نمی توان انجام داد تا از ورود این قطار به ایستگاه جلوگیری کند. مقاله اخیر نیویورک تایمز دلیل آن را به اختصار بیان می کند و می گوید «این به این دلیل است که امروز اصلاً عرضه اضافی وجود ندارد. ما از ذخایر استراتژیک نفت استفاده کرده ایم که در چند ماه آینده به پایان می رسد. در حال حاضر هیچ سوپاپ اطمینانی در بازار نفت وجود ندارد.»


ما مطمئن هستیم در درازمدت قیمت نفت در اواخر سال افزایش می یابد، زیرا انتشار ذخایر استراتژیک که نفت مازاد را در بازار متوقف کرده است، متوقف می شود. همانطور که نمودار EIA نشان می دهد، بازار نفت کمبود عرضه دارد.


نه تنها موجودی های ذخایر استراتژیک رو به کاهش می گذارد، بهره وری چاه های جدید نیز در حال کاهش است. در تمام حوضه های کلیدی به استثنای حوضه های داکوتای شمالی و نیومکزیکو، علیرغم رشد ثابت تعداد دکل ها در بیشتر سال جاری، کاهش محسوسی وجود دارد.


اوپک نیز بر برنامه های کاهش تولید خود اصرار دارد. پادشاهی عربستان سعودی در یک سخنرانی صراحتا اعلام کرد: "این پادشاهی هیچ ظرفیت اضافی برای افزایش تولید نخواهد داشت."


به گزارش فولاد ایران، هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند که بازار نفت در چند ماه آینده چگونه عمل خواهد کرد. بازار سهامی که ظرف چند ماه 50 درصد کاهش یافته است، صدها هزار نفر بی کار، تورم دو رقمی ... همه باعث افزایش شدید قیمت نفت خواهد شد.


توسط دیوید مسلر
منبع: Oilprice

۹ مهر ۱۴۰۱ ۱۱:۲۸
تعداد بازدید : ۱۸۶
کد خبر : ۶۲,۹۱۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید