به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

آژانس بین‌المللی انرژی بحران انرژی کنونی را بی‌سابقه اعلام کرد

پایگاه خبری فولاد ایران – فاتح بیرول، مدیر اجرایی آژانس بین‌المللی انرژی، امروز در سنگاپور گفت: "جهان در میانه اولین بحران واقعاً جهانی انرژی قرار دارد." این مقام در ادامه هشدار داد که بازارهای گاز طبیعی و LNG در سال 2023 بیشتر فشرده خواهند شد و تنها 20 میلیون تن ظرفیت جدید مایع سازی قرار است در آن سال آنلاین شود.


رئیس آژانس بین‌المللی انرژی در سخنرانی خود در هفته بین‌المللی انرژی سنگاپور گفت در حالی که عرضه کم است، تقاضا برای گاز به ویژه در اروپا و احتمالاً در چین همچنان قوی خواهد بود.


هشدار بیرول در بحبوحه انتظارات مبنی بر اینکه زمستان امسال سخت ترین زمستان برای اروپا نخواهد بود، مطرح می شود. اعتقاد بر این است که زمستان آینده به طور بالقوه بسیار بدتر خواهد بود، زیرا بعید است عرضه روسیه در سال آینده بازگردد و این اتحادیه اروپا را با شکاف عرضه مواجه خواهد کرد.


به گزارش فولاد ایران، کمبود ظرفیت واردات LNG بحران تامین گاز اروپا را تشدید می کند، اما هیچ راه حل سریعی برای این مشکل وجود ندارد به جز واحدهای گازی شناور که ظرفیت آنها نیز تکمیل شده است. قیمت نیز چالش برانگیز است، زیرا LNG بسیار گرانتر از گاز خط لوله ای است که اروپا به آن عادت کرده بود.


منبع: Oilprice

۴ آبان ۱۴۰۱ ۱۱:۵۳
تعداد بازدید : ۱۸۳
کد خبر : ۶۳,۲۲۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید