به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

پیش بینی بحران بی سابقه انرژی برای سال آینده

پایگاه خبری فولاد ایران – سیاستمداران و دولت‌ها در سراسر جهان برای ناآرامی‌های داخلی احتمالی آماده می‌شوند، زیرا بسیاری از کشورها با افزایش هزینه‌های انرژی و افزایش تورم دست و پنجه نرم می‌کنند. اقتصاد جهانی با هجومی از چندین طرف مواجه است. جنگ در اروپا، کمبود نفت، گاز و غذا و تورم بالا، که هرکدام دیگری را بدتر کرده است.


به گزارش فولاد ایران، نگرانی ها در مورد زمستان آینده، به ویژه برای اروپا متمرکز است. هوای سرد، همراه با کمبود نفت و گاز ناشی از تحریم‌های غرب علیه روسیه به دلیل تهاجم روسیه به اوکراین، زندگی و تجارت را تهدید می‌کند. اما مدیران بزرگ نفت و گاز هشدار داده‌اند که به همان اندازه که در زمستان امسال نگرانی وجود دارد، واقعاً این زمستان 2023 است که مردم باید نگران آن باشند.


راسل هاردی، مدیر عامل نفت ویتول، در جریان کنفرانس آدیپک در ابوظبی گفت: "ما زمستان سختی را در پیش داریم و متعاقب آن زمستان سخت تری را در سال آینده در پیش داریم، زیرا تولیدی که در نیمه اول سال 2023 در اروپا در دسترس است به طور قابل توجهی کم است." برنارد لونی، مدیر عامل بریتیش پترولویم، ضمن موافقت با این موضوع، گفت که قیمت‌های انرژی به غیرقابل پرداخت نزدیک می‌شوند و برخی از مردم ۵۰ درصد یا بیشتر از درآمد خود را صرف انرژی می‌کنند.


اما اروپا ممکن است بتواند از طریق ترکیبی از سطوح بالای ذخیره‌سازی گاز و بسته‌های مخارج دولتی برای پرداخت یارانه به صورت‌حساب‌های مردم، بحران امسال را مدیریت کند.


به گفته آژانس بین‌المللی انرژی، برای زمستان امسال، ذخیره‌سازی گاز اروپا حدود 90 درصد پر است، که اطمینانی در برابر کمبود عمده می باشد. اما بخش بزرگی از آن از گاز روسیه وارد شده در ماه‌های گذشته و همچنین گاز از منابع دیگر تشکیل شده است که خرید آن آسان‌تر از حد معمول بود، زیرا واردکننده اصلی چین به دلیل فعالیت اقتصادی کندترش کمتر خرید می‌کرد.


منبع: CNBC

۱۱ آبان ۱۴۰۱ ۱۱:۵۸
تعداد بازدید : ۲۰۵
کد خبر : ۶۳,۳۲۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید