به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

گروه های نفتی مانع انتقال انرژی پاک

پایگاه خبری فولاد ایران – رئیس بخش کربن زدایی مرسک هشدار داد که صنعت نفت از انتقال انرژی پاک در زنجیره های تامین جهانی جلوگیری می کند. مورتن بو کریستینسن گفت که مرسک خطر نداشتن متانول سبز مورد نیاز برای سوخت کشتی‌های بدون کربن را دارد چون هیچ شرکتی متانول سبز را با قیمتی که بتوانیم بپذیریم به ما پیشنهاد نکرده است. او گفت: "شرکت های کشتیرانی که مسئولیت حمل و نقل اکثر کالاها بین کشورها را بر عهده دارند، مدت هاست که جزو آلاینده ترین شرکت های جهان بوده اند."


به گزارش فولاد ایران، در ماه‌های اخیر، چندین شرکت کشتیرانی تعهدات خود را برای پاکسازی آب و هوایی اعلام کرده‌اند و مرسک هدف خود را برای دستیابی به انتشار خالص صفر تا سال 2040 اعلام کرده است. اما کریستینسن گفت که این گروه تا سال 2030 به حدود 5 میلیون تن متانول سبز در سال برای رسیدن به اهداف خود نیاز دارد و افزود که این سطح از تقاضا تامین نمی شود مگر اینکه تولید شتاب بگیرد.


تحلیلگران می گویند تعدادی از منابع انرژی می توانند به عنوان جایگزین سوخت های فسیلی برای بخش کشتیرانی ظاهر شوند، از جمله آمونیاک و متانول تولید شده با استفاده از انرژی های تجدیدپذیر یا زیست توده. اما کریستینسن گفت که مرسک انتظار ندارد آمونیاک سبز تا پایان دهه جوابگوی تقاضا باشد ضمن اینکه سمی بودن این ماده یک خطر ایمنی است.


منبع: فایننشال تایمز

۱۶ آبان ۱۴۰۱ ۱۱:۴۰
تعداد بازدید : ۲۰۹
کد خبر : ۶۳,۳۷۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید