به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

نشانه های امید به کاهش تورم در امریکا

پایگاه خبری فولاد ایران – روند قیمت تولید کننده ایالات متحده در ماه اکتبر بیش از حد انتظار کاهشی بود که نشان می دهد فشارهای تورمی در حال کاهش است.


داده‌های وزارت کار در روز سه‌شنبه نشان داد که شاخص قیمت تولیدکننده برای تقاضای نهایی 8 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است که کمترین رشد سالانه در بیش از یک سال و 0.2 درصد پایین تر نسبت به ماه قبل است.


به گزارش فولاد ایران، این داده ها به دنبال افزایش ماهانه کمتر از حد انتظار در شاخص قیمت مصرف کننده اکتبر منتشر شده است، که سرمایه گذاران و وال استریت از آن استقبال کردند. رشد قیمت تولیدکننده در بحبوحه بهبود زنجیره تامین، کاهش تقاضا و تضعیف قیمت بسیاری از کالاها، پس از رسیدن به اوج در ماه مارس، تعدیل شده است.

بدون احتساب هزینه مواد غذایی و انرژی، هزینه کالاها در طول ماه کاهش یافت و قیمت خدمات برای اولین بار از سال 2020 افت داشت.


پیش بینی می شود که فدرال رزرو که تمام داده های تورم را به دقت زیر نظر دارد، به زودی سرعت افزایش نرخ بهره را کاهش دهد، اگرچه مقامات تاکید کرده اند که همچنان به رام کردن تورم متعهد هستند.


داده های جداگانه نیز به کاهش فشار هزینه ها اشاره می کند. قیمت‌های پرداخت شده برای مواد خام توسط تولیدکنندگان در ماه گذشته به پایین‌ترین میزان خود از ماه می 2020 کاهش یافت و رشد دستمزد، اگرچه هنوز قوی است، تا حدودی کاهش یافته است.


منبع: بلومبرگ

۳۰ آبان ۱۴۰۱ ۱۱:۱۵
تعداد بازدید : ۴۱۳
کد خبر : ۶۳,۵۳۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید