به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

گلدمن ساکس پیش بینی قیمت نفت را 10 دلار کاهش داد

پایگاه خبری فولاد ایران – گلدمن ساکس پیش بینی قیمت نفت خود را با 10 دلار کمتر به 100 دلار در هر بشکه کاهش داده است و دلیل آن نیز قرنطینه در چین است که تقاضا برای این کالا را کاهش می دهد.


تحلیلگران بانک سرمایه‌گذاری همچنین به افزایش صادرات نفت روسیه قبل از اجرایی شدن تحریم اتحادیه اروپا در ماه آینده اشاره کردند که دلیل دیگری برای تجدیدنظر در این پیش‌بینی است. زمانی این بانک هشدار داد که نفت برنت ممکن است در مقطعی از سال 2022 به بالای 100 دلار در هر بشکه برسد. اتفاقی که شاید زودتر از آن چیزی که خیلی ها انتظار داشتند رخ داد. با این حال، پس از آن اوج بیش از 100 دلار، قیمت نفت خام کاهش یافته و زیر آستانه سه رقمی باقی مانده است.


گلدمن یکی از پیش بینی کنندگان صعودی است و تحلیلگران آن در اوایل این ماه گفتند که نفت برنت می تواند زودتر از آنچه قبلا تصور می شد به بالای 100 دلار بازگردد. در واقع، آنها گفتند که برنت ممکن است در سال آینده از 125 دلار در هر بشکه عبور کند.


به گزارش فولاد ایران، باز هم، دلایل اصلی این پیش‌بینی، چشم‌انداز کاهش رویکرد صفر کووید توسط چین و افزایش صادرات نفت روسیه بود.


به گفته مجمع بین‌المللی انرژی، عرضه نفت روسیه ممکن است بین یک تا سه میلیون بشکه در روز به دلیل تحریم کاهش یابد که بدون شک بر قیمت‌ها تأثیر خواهد گذاشت. سیاست‌های کووید چین می‌تواند این تأثیر را کاهش داده و یک افزایش احتمالی را محدود کند.


منبع: Oilprice
ترجمه: ف. اسکندرخو

۱ آذر ۱۴۰۱ ۱۱:۴۸
تعداد بازدید : ۱۰۴
کد خبر : ۶۳,۵۴۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید