به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

بازارها همچنان تحت تاثیر محدودیت های کرونایی چین

پایگاه خبری فولاد ایران – با بزرگترین شیوع کووید در سراسر کشور، چین یک مرکز حمل و نقل بزرگ در جنوب را مسدود کرده است. این قرنطینه همچنین به دنبال افزایش موارد در پکن است که اولین مرگ و میر ناشی از کووید در این کشور در نزدیک به شش ماه گذشته را گزارش کرد.


در روزهای اخیر، چین شروع به کاهش محدودیت های سخت کووید خود کرده بود، که برای ماه ها مشاغل محلی و بین المللی را فلج کرد، اما کارشناسان نگران هستند که عزم پکن برای بازگشایی کشور ممکن است در حال حاضر با افزایش مجدد موارد، تضعیف شود.


بازارهای آسیایی و قیمت نفت روز دوشنبه کاهش یافت زیرا سرمایه گذاران از چشم انداز تشدید مجدد قوانین کووید توسط چین نگران بودند. شاخص Hang Seng (HSI) در صبح تا 3.4 درصد کاهش یافت. 1.9 درصد افت کرد. شاخص ترکیبی شانگهای چین 0.4 درصد پایین آمد.


قیمت نفت نیز با کاهش 0.4 درصدی در ساعات معاملاتی روز دوشنبه آسیا کاهش یافت. نفت خام برنت، معیار جهانی نفت، 0.6 درصد افت کرد.


گوانگژو، یکی از بزرگترین شهرهای چین با نزدیک به 19 میلیون نفر، قرنطینه پنج روزه را در منطقه بایون، که محل قرارگیری یکی از شلوغ ترین فرودگاه های کشور است، اعمال کرد. بایون همچنین پرجمعیت ترین منطقه گوانگژو است که 3.7 میلیون نفر را در خود جای داده است.


این نگرانی در حال افزایش است که شهرها بار دیگر در دومین اقتصاد بزرگ جهان در حال توقف هستند. از گوانگژو در جنوب تا ژنگژو در منطقه مرکزی، موارد فزاینده دولت‌های محلی را مجبور کرده است که قرنطینه را در چند روز گذشته افزایش دهند. چین روز یکشنبه ۲۶۸۲۴ مورد جدید در سراسر کشور گزارش کرد.


پکن، پایتخت این کشور، سه مورد مرگ ناشی از کووید را در آخر هفته ثبت کرد. بر اساس بیانیه ای که روز یکشنبه از سوی دولت منطقه ارائه شد، منطقه هایدیان این شهر کلاس های حضوری را لغو کرده است.


شیجیاژوانگ، بزرگترین شهر در استان شمالی هبی، تنها چند روز پس از اینکه قوانین کووید را به میزان قابل توجهی کاهش داد، از روز دوشنبه قرنطینه پنج روزه را مجدداً اعمال کرد.


به گزارش فولاد ایران، شیوع‌های اخیر می‌تواند رها شدن از سیاست سه ساله «کووید صفر» را برای چین دشوارتر کند.


منبع: CNN

۱ آذر ۱۴۰۱ ۱۱:۴۹
تعداد بازدید : ۱۹۵
کد خبر : ۶۳,۵۴۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید