به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

بازگشایی بزرگ چین نوش داروی پس از مرگ برای بسیاری از مشاغل

پایگاه خبری فولاد ایران – چین، آخرین کشور در میان کشورهای بزرگی است که کووید را بومی نمی‌کند. این کشور در این ماه از 20 گام جدید رونمایی کرد که سیاست‌های سختگیرانه ضد کووید را کاهش داد. این امر باعث افزایش سهام، اوراق قرضه و واحد پولی چین شد و طیف وسیعی از دارایی ها از آسیا تا اروپا و آمریکای لاتین افزایش یافت.


اگر چین در سال آینده دوباره با جهان ارتباط برقرار کند، اقتصاد این کشور از شدیدترین رکود خود در دهه های اخیر بهبود خواهد یافت و با آن، چشم انداز رکود جهانی در سال 2023 نیز ممکن است محو شود. اما این شور و نشاط با واقعیت تلخ اقتصادی در داخل چین در تضاد است.


به گزارش فولاد ایران، بسیاری از کسب‌وکارها، به‌ویژه آنهایی که با مشتری سروکار دارند، نگرانند که تا سال آینده دوام نیاورند. چین هنوز با برخی از بزرگترین شیوع‌های خود مبارزه می‌کند، در حالی که مصرف‌کنندگان که زندگی‌شان با اقدامات شدید ضد کووید دولت به هم ریخته است، همچنان پول نقد خود را نگه می دارند.


پیش بینی می شود اقتصاد چین در سال جاری حدود 3 درصد رشد کند و هدف خود را که حدود 5.5 درصد است از دست بدهد. فهرستی از داده های اقتصادی ماه اکتبر کمتر از انتظارات بود. صادرات کاهش یافت. تورم کند شد. وام های بانکی جدید سقوط کرد رکود در بازار ملک عمیق تر شد و فروش خرده فروشی برای اولین بار از زمان قرنطینه شانگهای از آوریل تا مه کاهش یافت.


با بدتر شدن شیوع کووید، بعید به نظر می‌رسد که اقتصاد چین بتواند در کوتاه‌مدت به سرعت بالاتری تغییر کند.


نرخ واکسیناسیون و تقویت کننده در سرتاسر چین، به ویژه در میان جمعیت‌های آسیب‌پذیر مانند افراد مسن، نسبتاً پایین است و مقامات را در مورد کاهش واکسیناسیون قبل از آمادگی بهتر مردم محتاط می‌کند.


قوانین جدید کووید به طور یکسان اجرا نشده است. مقامات محلی در برخی از شهرهای چین محدودیت ها را کاهش دادند، در حالی که برخی دیگر تشدید کردند.


تحلیلگران می‌گویند به نظر می‌رسد اقدامات جدید برای «بهینه‌سازی» مهار کووید در حال ایجاد هرج و مرج است زیرا دولت‌های محلی تلاش می‌کنند تا سیاست‌ها را تفسیر کنند.


این عدم اطمینان اقتصادی را نشان می دهد که به نظر می رسد در کوتاه مدت مصرف و فروش بیشتر کاهش خواهد داشت و این مشکل در هسته خود منعکس کننده شکست مقامات در اولویت دادن به منافع مصرف کنندگان است که اغلب نقطه اتکای اقتصاد مبتنی بر سرمایه گذاری چین هستند.


منبع: رویترز

۲ آذر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۱
تعداد بازدید : ۲۰۸
کد خبر : ۶۳,۵۵۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید