به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

افزایش احتمال اعتصاب کارگران راه آهن ایالات متحده

پایگاه خبری فولاد ایران – اعضای بزرگترین اتحادیه راه آهن در ایالات متحده به یک قرارداد احتمالی رای منفی داده اند و احتمال اعتصاب را افزایش داده اند.


در رای گیری روز دوشنبه، کارگران خدمات قطار و موتور در بخش حمل و نقل انجمن بین المللی ایالات متحده یک قرارداد آزمایشی را که در ماه سپتامبر به دست آمده بود را رد کردند. رای دهندگان اتحادیه مسائل مربوط به کیفیت زندگی را که برآورده نشده است، از جمله برنامه های درخواستی،از دلایل رد توافق ذکر کردند.


در همین حال، شرکت‌های راه‌آهن از تسلیم شدن در مورد مسائلی مانند مرخصی استعلاجی با حقوق خودداری کرده‌اند و نشان نداده‌اند که مایل به از سرگیری مذاکرات هستند. این امر احتمال مداخله کنگره ایالات متحده را برای جلوگیری از یک اعتصاب گسترده که می‌تواند زنجیره تامین کشور را مختل کند، افزایش داده است.


هفت اتحادیه از 12 اتحادیه قبلاً این معامله را تایید کرده بودند. سه نفر به آن رای منفی دادند اما با تمدید مهلت اعتصاب تا اوایل دسامبر موافقت کردند. این توافق ناشی از یک هیئت اضطراری است که توسط جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده در اوایل سال جاری برای جلوگیری از اختلالات پرهزینه حمل و نقل تشکیل شد. تعطیلی راه آهن می تواند تا 30 درصد از محموله های بار ایالات متحده را مختل کند و بخش های مختلفی مانند کشاورزی، تولید و خرده فروشی را تحت تاثیر قرار دهد.


هیئت اضطراری ریاست جمهوری بایدن در ماه اوت گزارشی 124 صفحه ای را منتشر کرد که زمینه را برای قرارداد پنج ساله فراهم کرد. این پیشنهاد شامل افزایش تجمعی 24 درصدی برای کارگران و 5000 دلار پاداش در طول پنج سال است.


به گزارش فولاد ایران، گروهی که به نمایندگی از شرکت‌های راه‌آهن مذاکره می‌کند، روز دوشنبه اعلام کرد که اتحادیه‌ها نباید انتظار دریافت بیش از آنچه در هیئت اضطراری آمده است داشته باشند. قانونگذاران جمهوری‌خواه می‌توانند اتحادیه‌ها را وادار کنند تا شروط تعیین‌شده توسط هیئت اضطراری ریاست‌جمهوری را بپذیرند، در حالی که قانون‌گذاران دموکرات می‌توانند برای امتیازات اضافی از راه‌آهن فشار بیاورند.


منبع: الجزیره

۲ آذر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۲
تعداد بازدید : ۲۸۷
کد خبر : ۶۳,۵۶۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید