به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

امریکا و اروپا می توانند از انحصار چین در بازار باتری رها شوند!!

پایگاه خبری فولاد ایران – پیش بینی موسسه گلدمن ساکس از این قرار است که امریکا و اروپا می توانند تا سال 2030 با صرف بیش از 160 میلیارد دلار هزینه، وابستگی خود به چین را در بازار باتری خودروهای برقی کاهش دهند. با توجه به سرمایه گذاری های دو شرکت کره جنوبی در امریکا، طی 3 تا 5 سال آینده نیاز به باتری خودروهای برقی بدون وابستگی به چین می تواند برآورده شود.


به گزارش فولاد ایران، در این گزارش گلدمن محاسبه شده که برای دستیابی به یک زنجیره تامین خودکفا، کشورهایی که با چین رقابت می‌کنند باید 78.2 میلیارد دلار برای باتری، 60.4 میلیارد دلار برای قطعات و 13.5 میلیارد دلار برای استخراج لیتیوم، نیکل و کبالت و همچنین 12.1 میلیارد دلار برای پالایش این مواد معدنی هزینه کنند. سهم بازار آمریکا برای تولیدکنندگان باتری کره‌ای از ۱۱ درصد در سال ۲۰۲۱ به حدود ۵۵ درصد در سه سال آینده افزایش خواهد یافت.


در حال حاضر، چین بر تولید باتری، از جمله استخراج و پالایش مواد اولیه آن نیز تسلط دارد. این تسلط را می توان با سیاست های حمایتی در اروپا و ایالات متحده امریکا، در کنار استفاده از مواد جایگزین باتری که به مواد معدنی حیاتی کمتری از چین نیاز داشته باشد، از بین برد.


منبع: mining.com
ترجمه: مونا تابان

۲ آذر ۱۴۰۱ ۱۳:۰۰
تعداد بازدید : ۸۶
کد خبر : ۶۳,۵۶۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید