به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

اعتبار 162 میلیارد دلاری برای توسعه دهندگان املاک چین

پایگاه خبری فولاد ایران – بزرگترین وام دهندگان چین آماده اند تا بیش از 162 میلیارد دلار اعتبار به توسعه دهندگان املاک این کشور بدهند. بانک صنعتی و بازرگانی چین  (ICBC)، بزرگترین وام دهنده چین از نظر دارایی، روز پنجشنبه اعلام کرد که خطوط اعتباری بالغ بر 655 میلیارد یوان ( 92 میلیارد دلار) را به 12 توسعه دهنده تعمیم می دهد.

سایر بانک های دولتی نیز در این هفته وام های جدیدی به این بخش بدهکار داده اند. این اعطای وام اتفاق مهمی برای بخش املاک و مستغلات چین است که بیش از یک چهارم تولید اقتصادی را هدایت می کند.


یان یوجین، مدیر تحقیقات موسسه تحقیقات و توسعه E-house چین در شانگهای گفت: این اقدام بی سابقه است.


بحران نقدینگی در سپتامبر گذشته در اورگراند که حدود 300 میلیارد دلار بدهی دارد، باعث کاهش فروش زمین و املاک در سراسر کشور بود. به دنبال آن، شاخص‌ها در سراسر صنعت در ماه گذشته به کاهش خود ادامه دادند. به گزارش فولاد ایران، پکن تا این مرحله از تزریق سرمایه تازه به بخش املاک خودداری کرده و در عوض بر تکمیل هزاران پروژه مسکونی که به دلیل بحران به شدت مختل شده بودند، تمرکز کرده است. وام های بانک های دولتی پس از بسته حمایتی در هفته گذشته که به طور گسترده به عنوان نقطه عطفی برای این بخش تفسیر شد، ارائه می شود.


منبع: فایننشال تایمز

۶ آذر ۱۴۰۱ ۱۱:۳۱
تعداد بازدید : ۱۸۰
کد خبر : ۶۳,۶۰۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید