به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

سقوط بازارهای جهانی با شروع اعتراضات در چین

پایگاه خبری فولاد ایران – بازارهای جهانی روز دوشنبه پس از اعتراضات گسترده در چین علیه محدودیت های سختگیرانه کووید-19 در این کشور که احساسات سرمایه گذاران را تحت تأثیر قرار داد، سقوط کرد.


بازارهای اروپایی با ردیابی عملکرد سهام آسیایی به طور کلی با کاهش باز شدند. در چین، شاخص شانگهای کامپوزیت برای مدت کوتاهی 2.2 درصد سقوط کرد و شاخص مؤلفه شنژن 0.7 درصد کاهش یافت. یوان چین که به رنمینبی نیز معروف است، صبح روز دوشنبه در برابر دلار آمریکا سقوط کرد.


به گزارش فولاد ایران، سقوط بازارها پس از آن رخ داد که اعتراضات در سراسر چین در نمایش بی سابقه ای از اعتراض علیه سیاست سختگیرانه و پرهزینه این کشور در برابر کووید صفر آغاز شد. چنین صحنه‌های گسترده‌ای از خشم و اعتراض، که برخی از آنها تا ساعات اولیه صبح دوشنبه کشیده شده‌اند، در چین بسیار نادر است. رشد اقتصادی کاهش یافته و بیکاری در نتیجه قرنطینه ها افزایش یافته است. قیمت نفت نیز نزدیک به 3 درصد کاهش یافت، زیرا سرمایه گذاران نگران هستند که افزایش موارد کووید و اعتراضات در چین تقاضای یکی از بزرگترین مصرف کنندگان نفت جهان را کاهش دهد.


قیمت نفت خام آمریکا با 2.7 درصد کاهش به 74.22 دلار در هر بشکه رسید. نفت خام برنت، معیار جهانی نفت، با 2.9 درصد کاهش به 81.25 دلار در هر بشکه رسید.


منبع: CNN

۸ آذر ۱۴۰۱ ۱۳:۲۹
تعداد بازدید : ۳۲۶
کد خبر : ۶۳,۶۴۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید