به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

افزایش هزینه‌ انرژی اتحادیه اروپا و خطر پیش روی کارخانه‌های تولید باتری

پایگاه خبری فولاد ایران – تحلیلگران بر این باورند که اگر سیاست گذاران منطقه یورو نتوانند قیمت انرژی را در درازمدت کنترل کنند سرمایه گذاری در پروژه های صنعتی آلمان و اتحادیه اروپا مانند کارخانه های تولید سلول های باتری غیرممکن خواهد بود.


بحران انرژی اروپا فشار را بر نحوه واکنش به قانون کاهش تورم ایالات متحده امریکا که هدف آن تقویت تولید داخلی خودروهای الکتریکی و کاهش اتکا به قطعات و مواد اولیه تولید باتری چین است، تشدید می کند. مقامات اتحادیه اروپا معتقدند که این برنامه ناقض قوانین سازمان تجارت جهانی و بر علیه شرکت های غیر آمریکایی است.


به گزارش فولاد ایران، به نظر کارشناسان برنامه‌های اتحادیه اروپا به اندازه کافی بر «افزایش کوتاه‌مدت، گسترش و صنعتی‌سازی تولید» متمرکز نیست. طرح کلی همکاری های صنعتی-سیاستی که هفته گذشته توسط وزرای اقتصاد فرانسه و آلمان ارائه شد در زمینه های مهم کوتاهی نموده و به اولویت های پیش بینی شده نپرداخته است. تا زمانی که نتوانیم قیمت انرژی را در آلمان و اروپا به سرعت و به طور قابل اعتمادی کاهش دهیم، سرمایه گذاری در تولید انرژی برای کارخانه های جدید سلول باتری در آلمان و اتحادیه اروپا عملا دوامی نخواهد داشت.


منبع: mining.com
ترجمه: مونا تابان

۹ آذر ۱۴۰۱ ۱۲:۰۳
تعداد بازدید : ۱۸۶
کد خبر : ۶۳,۶۶۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید