به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

احتمال کاهش بیشتر تولید اوپک پلاس

پایگاه خبری فولاد ایران – به گفته تحلیلگران انرژی، تولیدکنندگان نفت اوپک و غیراوپک ممکن است کاهش تولید نفت خود را در روز یکشنبه اعمال کنند. این ائتلاف در حال سنجیدن تاثیر ممنوعیت در انتظار صادرات نفت روسیه و محدودیت قیمت احتمالی نفت روسیه است. اوپک پلاس، گروهی متشکل از 23 کشور تولیدکننده نفت به رهبری عربستان سعودی و روسیه، روز یکشنبه برای تصمیم گیری در مورد فاز بعدی سیاست تولید تشکیل جلسه خواهند داد.


این نشست پیش از اجرای تحریم‌های بالقوه مخرب نفت روسیه، تضعیف تقاضای نفت خام در چین و افزایش ترس از رکود برگزار می‌شود.


فعالان بازار انرژی نسبت به تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه نفت خام کرملین محتاط هستند، در حالی که چشم‌انداز سقف قیمتی گروه هفت نیز منبع دیگری از عدم اطمینان است. نگرانی از ممنوعیت مستقیم واردات نفت خام روسیه می‌تواند قیمت نفت را افزایش دهد. این امر گره هفت را بر آن داشت تا سقف قیمتی را برای نفت روسیه در نظر بگیرد.


به گزارش فولاد ایران، هنوز هیچ توافق رسمی حاصل نشده است، اگرچه رویترز روز پنجشنبه گزارش داد که دولت های اتحادیه اروپا به طور آزمایشی با سقف قیمتی 60 دلاری نفت روسیه موافقت کرده اند. کرملین پیش از این هشدار داده بود که هرگونه تلاش برای اعمال محدودیت قیمت بر نفت روسیه بیش از آنکه فایده داشته باشد، ضرر خواهد داشت.


اوپک پلاس نیز در اوایل اکتبر توافق کرد که تولید خود را از نوامبر 2 میلیون بشکه در روز کاهش دهد. علیرغم درخواست‌های ایالات متحده از اوپک پلاس برای کاهش قیمت سوخت و کمک به اقتصاد جهانی، این اتفاق رخ داد.


این اتحادیه انرژی اخیراً اشاره کرد که می‌تواند کاهش تولید عمیق‌تری را اعمال کند تا به بهبود قیمت‌های نفت دامن بزند.


منبع: CNBC

۱۲ آذر ۱۴۰۱ ۱۲:۳۸
تعداد بازدید : ۲۴۴
کد خبر : ۶۳,۶۸۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید