به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

مصرف گاز اروپا کمتر از میانگین پنج ساله

پایگاه خبری فولاد ایران – در نوامبر، تقاضای گاز طبیعی اروپا 24 درصد کمتر از میانگین پنج ساله ماه بود که عمدتاً به دلیل کاهش تقاضای صنعتی در میان قیمت‌های بالا بود.

مصرف کمتر گاز می‌تواند خبر خوبی برای دولت‌ها و شرکت‌های اروپایی باشد که در تلاش برای اطمینان از عرضه کافی گاز در طول زمستان امسال هستند.


با توجه به مصرف کمتر گاز و جریان کم گاز روسیه از طریق خطوط لوله، اتحادیه اروپا به کاهش وابستگی خود به روسیه ادامه داده و رقم مصرف خود را از حدود 40 درصد گاز وارداتی قبل از حمله روسیه به اوکراین، به کمتر از 9 درصد، رسانده است.


علیرغم کاهش مصرف، اگرچه بخش بزرگی از آن در نتیجه تخریب تقاضا است، قیمت گاز در اروپا هفته گذشته پس از چند هفته آرام که هوا گرمتر از حد معمول بود، دوباره افزایش یافت. با اولین امواج سرمای واقعی در پایان نوامبر و اوایل دسامبر، در میان تولید کم انرژی بادی در بیشتر شمال اروپا و کاهش عرضه انرژی هسته‌ای از فرانسه، قیمت بنزین در اروپا و بریتانیا دوباره جهش کرد.


به گزارش فولاد ایران، اکنون که هوای سرد در بیشتر اروپا برقرار شده است و پیش‌بینی‌های هواشناسی حاکی از شروع سردتر از معمول زمستان در شمال اروپا و بریتانیا است، توانایی اروپا برای روشن نگه داشتن چراغ‌ها و گرمایش را به چالش خواهد کشید.


منبع: Oilprice

۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۱۳:۵۷
تعداد بازدید : ۴۴۱
کد خبر : ۶۳,۷۳۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید