به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

اختلاف هزینه خودروهای برقی با بنزین و گازوئیل

پایگاه خبری فولاد ایران – بر اساس داده‌ها، افزایش قیمت سوخت در سال جاری به این معنی است که هزینه مالکیت و راه‌اندازی یک خودروی الکتریکی تقریباً در همه کشورهای اروپایی کمتر از بنزین یا گازوئیل است. خودروهای باطری نسبت به مدل‌های موتور سنتی برای خرید گران‌تر هستند، اگرچه به دلیل تعمیر و نگهداری کمتر و سوخت‌گیری ارزان‌تر، هزینه‌های جاری کمتری دارند. تقریباً در همه بخش‌ها و کشورهای اروپایی، خودروهای برقی قیمت یکسان یا ارزان‌تر از خودروهای بنزینی یا دیزلی هستند. داده ها نشان می دهد که هزینه های یک خودروی خانوادگی استاندارد، مانند فورد کوگا یا اشکودا انیاک برقی، در 19 کشور از 22 کشور اروپایی، از جمله بریتانیا، فرانسه، آلمان و هلند، برابر یا کمتر از خودروهای بنزینی یا گازوئیلی است.


در میان خودروهای کوچک‌تر مانند رنو مگان یا کیا نرو، هزینه‌های خرید و جاری در بریتانیا ۹۱۹ یورو در ماه برای برق، ۹۴۱ یورو برای دیزل و ۹۵۴ یورو برای بنزین است. همین خودروها در فرانسه فقط ۷۳۵ یورو در ماه برای برق هزینه دارند، در حالی که برای گازوئیل ۹۰۴ یورو و بنزین ۸۶۸ یورو بود.


به گزارش فولاد ایران، با وجود تورم قیمت انرژی، هزینه سوخت برای خودروهای برقی به طور قابل توجهی کمتر از خودروهای بنزینی و دیزلی است. البته هزینه کلی راه اندازی هر وسیله نقلیه هنوز در سراسر منطقه به طور قابل توجهی متفاوت است. در یونان ارزان ترین کشور با میانگین 905 یورو در ماه، تا سوییس که میانگین 1313 یورو دارد.


منبع: فایننشال تایمز

۲۳ آذر ۱۴۰۱ ۱۳:۱۵
تعداد بازدید : ۴۶۳
کد خبر : ۶۳,۸۴۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید