به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

تلاش اتحادیه اروپا برای جایگزینی محصولات نفتی روسیه

پایگاه خبری فولاد ایران – اتحادیه اروپا واردات نفت خام خود از طریق دریا از روسیه را کاهش داده است، اما درست قبل از تحریم های اجرایی در 5 دسامبر، اتحادیه اروپا همچنان نفت خام روسیه را وارد می کرد و حتی واردات گازوئیل روسیه از طریق دریا را پیش از ممنوعیت واردات محصولات در فوریه افزایش داد.


به گزارش فولاد ایران، جریان نفت و مسیرهای تجارت جهانی نفت در ماه‌های گذشته به‌دلیل چرخش روسیه به سمت آسیا در حالی که اروپا به دنبال واردات نفت خام و محصولات بیشتری از تولیدکنندگانی غیر از روسیه است، تغییر اساسی کرده است.


اگرچه تحریم اتحادیه اروپا و سقف قیمتی 60 دلار در هر بشکه نفت روسیه از سوی اتحادیه اروپا و G7، بازار نفت را تحت تأثیر قرار نداد، اما عدم اطمینان در مورد نحوه ممنوعیت واردات روسیه بر تعادل عرضه در چند ماه آینده در حال افزایش است. یک چیز مسلم است و آن این است که اتحادیه اروپا به حدود 1 میلیون بشکه در روز از محصولات نفتی نیاز دارد که تا فوریه جایگزین شود.


آژانس بین المللی انرژی و تحلیلگران می گویند که اتحادیه اروپا باید واردات نفت خام روسیه از طریق دریا را با خرید بیشتری از قزاقستان، ایالات متحده، نروژ، برزیل یا گویان جایگزین کند. اروپا حجم زیادی از گازوئیل را از خاورمیانه و آسیا خریداری می کند، اما روسیه همچنان بزرگترین تامین کننده گازوئیل آن است.


به گفته آژانس بین‌المللی انرژی، ممکن است در ماه‌های آینده افزایش قیمت دیگری در راه باشد، زیرا تأثیر کامل تحریم‌ها بر صادرات روسیه در اوایل سال آینده اعمال می‌شود.


منبع: Oilprice

۲۶ آذر ۱۴۰۱ ۱۴:۰۸
تعداد بازدید : ۴۱۶
کد خبر : ۶۳,۸۶۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید