به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

تغییر سیاست بانک جهانی HSBC در مورد پروژه های جدید نفت و گاز

پایگاه خبری فولاد ایران – بانک HSBC پس از انتقاد شدید سهامداران و فعالان محیط زیست، روابط مالی و مشاوره مستقیم خود را با میادین جدید نفت و گاز و پروژه های زغال سنگ متالورژی قطع خواهد کرد. این گام نمادین، تامین مالی شرکت‌های انرژی را محدود نمی‌کند، اما می‌تواند فشارهایی را بر رقبا وارد کند تا از آن پیروی کنند.
به گزارش فولاد ایران، بانک ها در سطح جهان به دلیل کندی در توقف تامین مالی توسعه صنعت نفت و گاز هدف قرار گرفته اند، از طرفی نیاز به تسریع تغییر به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر نیز توسط کارشناسان سراسری به رهبری آژانس بین‌المللی انرژی و هیئت دانشمندان سازمان ملل مورد تاکید قرار گرفته است.


بانک جهانی HSBC 54.9 میلیارد دلار وام و خدمات پذیره نویسی به شرکت های انرژی با مهم ترین پروژه های توسعه نفت، گاز و زغال سنگ بین سال های 2016 تا 2021 ارائه کرد که بر اساس داده های پذیرفته شده از این بانک، آن را به ششمین بازیگر بزرگ جهان و بزرگترین در بریتانیا تبدیل کرد. با این حال، حداقل 91 درصد از تأمین مالی سوخت های فسیلی در سطح جهان توسط این بانک از منابع مالی است که به پروژه های خاصی مربوط نمی شود و تنها 4 درصد از تأمین مالی پروژه است که HSBC اکنون به دنبال محدود کردن آن است.


تغییر سیاست HSBC  می تواند انگیزه ای برای سایر سرمایه گذاران اصلی سوخت فسیلی مانند بارکلیز، سیتی گروپ و رویال بانک کانادا ایجاد کند.


منبع: فایننشال تایمز

۲۸ آذر ۱۴۰۱ ۱۳:۱۱
تعداد بازدید : ۱۷۷
کد خبر : ۶۳,۹۰۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید