به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

نیاز به حمایت بانک ها برای مقابله با تغییرات اقلیمی

پایگاه خبری فولاد ایران – دیتریش دومانسکی، که به عنوان دبیرکل هیئت ثبات مالی به نظارت بر تلاش‌ها برای مطرح کردن مسائل سبز در بانکداری کمک می کند، هشدار داده است که تلاش برای متقاعد کردن بانک ها برای مقابله با تغییرات آب و هوایی بدون مشوق های مالی مانند مالیات جهانی کربن کارآمد نخواهد بود. او گفت: "تا زمانی که سیگنال‌های قیمتی لازم را جهت مالیات جهانی کربن ارائه نکنیم، انتظارات برای اقدام مالی بانک ها محدودیت دارد."


به گزارش فولاد ایران، اظهارات صریح دومانسکی پس از یک سال تلاش برای بانک‌ها و تنظیم‌کننده‌های آنها بر سر اصلاحات مرتبط با آب و هوا بیان می‌شود. تعدادی از وام دهندگان ایالات متحده تهدید کردند که ائتلاف سبز که توسط مارک کارنی ایجاد شده است را ترک خواهند کرد و دلیل آن ترس از پیامدهای قانونی است.


طبق آمار، بانک های برتر جهانی بودجه سوخت های فسیلی خود را فقط اندکی در سال 2021 کاهش دادند. نقشه راه کلیدی تغییرات اقلیمی FSB که در اواسط سال گذشته منتشر شد، از تنظیم‌کننده‌ها خواست تا داده‌های مربوط به آب و هوا را از بخش مالی بهتر جستجو کنند، آسیب‌پذیری‌های مؤسسات مالی در برابر تغییرات آب و هوایی را تجزیه و تحلیل کنند و این خطرات را رصد کنند. برخی از تنظیم کننده های ملی و منطقه ای، به ویژه اتحادیه اروپا، اقدامات چشمگیرتری را مطرح کرده اند. اینها شامل ایجاد «عوامل حمایتی سبز» برای ارائه رفتار نظارتی ترجیحی برای تأمین مالی پروژه‌های سازگار با محیط‌ زیست است.


منبع: فایننشال تایمز

۱۲ دی ۱۴۰۱ ۱۲:۲۳
تعداد بازدید : ۴۳۸
کد خبر : ۶۴,۰۵۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید