به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

کاهش سریع قیمت مسکن در چین

پایگاه خبری فولاد ایران – بر اساس یک نظرسنجی، قیمت مسکن در چین در ماه دسامبر با سرعت بیشتری کاهش یافت، که نشان دهنده تقاضای ضعیف در میان افزایش موارد ابتلا به کووید-19 با وجود تدابیر حمایتی است.


بحران بازار املاک چین در تابستان امسال بدتر شد. داده‌های رسمی نشان داد که قیمت مسکن، فروش و سرمایه‌گذاری همگی در ماه‌های اخیر کاهش یافته و بر اقتصاد متزلزل فشار بیشتری وارد کرده است. قیمت خانه در 100 شهر در ماه دسامبر برای ششمین ماه متوالی کاهش داشت و 0.08 درصد نسبت به ماه قبل پس از کاهش 0.06 درصدی در نوامبر افت کرد.


به گزارش فولاد ایران، چین در هفته‌های اخیر حمایت خود را از این صنعت افزایش داده تا بتواند فشار نقدینگی طولانی‌مدتی را که به توسعه‌دهندگان ضربه زده و تکمیل بسیاری از پروژه‌های مسکن را به تأخیر انداخته و اعتماد خریداران را تضعیف کرده را افزایش دهد.


بخش املاک نیز پس از اینکه پکن به‌طور ناگهانی سیاست سخت‌گیرانه‌اش برای مقابله با کووید صفر را در اوایل دسامبر کنار گذاشت، اندکی تقویت شد، اما گسترش آمار ابتلا این روند را معکوس کرد. کارشناسان انتظار دارند بازار مسکن در سال آینده به تدریج تثبیت شود.


منبع: CNBC

۱۲ دی ۱۴۰۱ ۱۳:۰۱
تعداد بازدید : ۱۷۷
کد خبر : ۶۴,۰۶۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید