به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

قیمت گاز طبیعی در پایین ترین سطح از زمان حمله روسیه به اوکراین

پایگاه خبری فولاد ایران – قیمت گاز طبیعی در اروپا و ایالات متحده به سطحی رسیده است که آخرین بار قبل از اینکه روسیه با حمله به اوکراین باعث بحران جهانی انرژی شود، مشاهده شده است. قیمت عمده‌فروشی گاز اروپا، همانطور که با معیار قرارداد آتی هلند اندازه‌گیری می‌شود، تقریباً 48 درصد از اواسط دسامبر کاهش یافته و به 71 یورو (74 دلار) در هر مگاوات ساعت در روز جمعه معامله می‌شود. قیمت ها در حال حاضر نزدیک به 80 درصد کمتر از بالاترین قیمت خود در ماه اوت یعنی 346 یورو (364 دلار) در هر مگاوات ساعت است.


در ایالات متحده، هزینه گاز عمده فروشی که از طریق خط لوله هنری هاب جریان می یابد، از اواخر نوامبر 50 درصد کاهش یافته و به 3.68 دلار در هر میلیون واحد حرارتی بریتانیا (Mbtu) رسیده است، به حدود سطوحی که آخرین بار در دسامبر 2021 مشاهده شده بود.


به گزارش فولاد ایران، با وجود کاهش واردات از روسیه، بزرگترین تامین کننده قبل از جنگ، اروپا همچنین می تواند از طلسم آب و هوای گرم و همچنین تلاش های خود در تابستان گذشته برای پر کردن ذخایر گاز تشکر کند.


کاهش قیمت انرژی به کاهش تورم کمک کرده است. در 19 کشوری که واحد پول یورو را به اشتراک می گذارند، تورم قیمت مصرف کننده در دسامبر از 10.1 درصد در ماه قبل به 9.2 درصد کاهش یافت. با این حال، قیمت گاز اروپا همچنان از نظر تاریخی بالا است و در صورت افزایش تقاضا از سوی چین یا مختل شدن عرضه، ممکن است امسال دوباره افزایش یابد. همچنین مدتی طول می کشد تا قیمت های عمده فروشی پایین تر به صورت حساب های مصرف کنندگان منتهی شود، با توجه به اینکه برخی از کشورها قیمت های فعلی را برای چند ماه آینده تعیین کرده یا محدود کرده اند.


پس از آنکه مسکو صادرات خط لوله خود را در سال گذشته کاهش داد، اروپا به سرعت یاد گرفت که بدون گاز روسیه زندگی کند. این بلوک واردات از نروژ را افزایش داده و همچنین برای ایجاد امکانات مورد نیاز برای دریافت LNG از طریق کشتی ها و تبدیل آن به گاز قابل حمل از طریق خطوط لوله تلاش کرده است. با این حال، از آنجایی که این قاره به دنبال پر کردن ذخایر خود در زمستان آینده با گاز بسیار کم از روسیه است، ممکن است مشکلاتی پیش بیاید.


منبع: CNN

۱۸ دی ۱۴۰۱ ۱۱:۳۳
تعداد بازدید : ۴۵۵
کد خبر : ۶۴,۱۲۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید